В першу чергу документи створюються для безпеки громадян, а не для ускладнення життя. Відомо, що обом сторонам орендної угоди підписаний акт виконаних робіт гарантує дотримання обов'язків і прав.

Про це повідомляє портал "Domik.ua".

Тобто якщо щось піде не так, при наявності документа, можна буде виграти суд і відновити справедливість. Проте в Україні досі не прийнято виконувати закони повною мірою — навіть половина ріелторів не підписує акти виконаних робіт, надаючи допомогу в пошуку житла для оренди. Від цього страждають і їхні клієнти, і держава, яка не отримує податків від таких угод.

Акт виконаних робіт доводить факт надання послуг з пошуку орендного житла ріелтором в затверджені з клієнтом терміни. В частині 1 статті 638 Цивільного кодексу України (ЦКУ) зафіксовано, що такий документ підтверджує споживання наданої послуги орендарем.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати
Показати ще

Найвищий відсоток ріелторів, які оформлюють акт виконаних робіт при угоді на оренду квартири, виявлений у Києві, Вінниці, Рівному, Хмельницькому та Ужгороді — 40%. Решта 60% ігнорують процедуру — можливо, через прагнення мінімізувати свою податкову відповідальність перед державою.

У Кропивницькому, Чернігові, Івано-Франківську та Черкасах 30% ріелторів оформляють акт виконаних робіт, тим самим підтверджуючи, що клієнту було надано послуги з пошуку орендного житла. У Полтаві при цьому такий документ підписують не більше 35% агентів.

За даними агентств нерухомості, мінімальні показники простежуються в Дніпрі, Львові, Одесі, Харкові, Житомирі, Запоріжжі, Сумах та Тернополі. Тут оформлення акта виконаних робіт здійснюють 20% ріелторів. При цьому в Луцьку, Чернівцях, Миколаєві і Херсоні документ при оформленні угоди на оренду житла підписують 25% агентів.

Як повідомляв портал "Знай.uа" деяким категоріям громадян України потрібно повторно пред'явити документи на оформлення субсидії. Зміни в систему субсидування були внесені згідно з постановою кабінету міністрів України №329 від 27 квітня 2018 року. Документ набув чинності з 1 травня 2018 року. У Мінсоцполітики повідомили, що з травня цього року субсидію перепризначать два рази - у травні та жовтні нинішнього року.