Законодавчо передбачено два способи оподаткування доходів від здачі житла в оренду. На даний момент 70% ринку оренди житла перебуває в тіні. Про це повідомляє Міністерство регіонального розвитку і житлово-комунального господарства України.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПортал нерухомості Domic.ua повідомив про прийдешні зміни після впровадження законопроекту "Про орендованому житлі" і як потрібно платити податки з доходу від здачі житла в оренду власникам за існуючими чинними правилами.
Виявилося, що місцеві влади визначають мінімальну суму орендної плати щороку. Її базовий розмір затверджується у розрахунку за один квадратний метр загальної площі житла і коефіцієнти корекції.
Коефіцієнти вводяться для того, щоб при розрахунку орендної плати конкретного житла враховувалося розташування щодо риси міста. Тобто квартира знаходиться в історичній зоні, центрі, біля нього або на околиці.
Правопорушенням вважається несплата податків і виконання фіскальних зобов'язань із запізненням. У нинішньому році орендодавець зобов'язаний сам обчислювати і сплачувати податок кожен квартал. Цю виплату потрібно зробити протягом 40 календарних днів відносно останнього дня минулого звітного періоду.
Несплата в строк загрожує орендодавцю штрафом. При запізненні від 1 до 30 днів у розмірі 10% від величини податкового зобов'язання та 20% при запізненні з платежем на термін більше 30 календарних днів. Також дохід від здачі житла повинен бути відображений в податковій декларації.
Терміни здачі податкової декларації встановлює ГФС. Є два способи для орендодавця здачі житла. При здачі за договором він сплачує податок на доходи фізичних осіб. А якщо здача квартири йде в порядку комерційної діяльності, то він має право зареєструватися в одній з груп платників єдиного податку.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.иа" Гройсман знову познущався над пенсіонерами.