Таку думку висловив екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко, коментуючи набуття чинності з 10 червня цього року закону України «Про житлово-комунальні послуги», який буде посилювати відповідальність за наявність боргів по «комуналці».

«Все набагато складніше і сумніше. Головна проблема полягає в тому, що монополіст прописаний як такий, який завжди правий, а споживач – не правий. І йому ніде захистити свої інтереси щодо тарифів або їх якості. Але це окрема велика тема. А оскільки законопроект поки не готовий, його прийняття будуть відтягувати. Те, що за борги буде зніматися субсидія – так це ж не норма законопроекту. Відповідну норму «спустили» з Кабміну», – зазначив він.

У той же час Кучеренко вказав на не менш важливу проблему закону, через який українці можуть стати банкрутами.

Популярні новини зараз

Чек з Буковелю позбавив українців дару мови: "Буде ще в лютому локдаун"

У "Дизель Шоу" розповіли про успіхи актриси, що замінила загиблу Поплавську

Зірку "Глухаря" Дмитра Гусєва знайшли мертвим біля знімального майданчика

"Холостячка" Леся Нікітюк оголила розкішні груди в прозорому бюстгальтері: "Завжди так виглядаю"

Показати ще

«Основна норма, яка турбує мене – це пеня в 3% за наявність боргів за комунальні платежі. Вона, звичайно, не смертельна, якщо б існувала система паритетних взаємин між монополістом та споживачем. Щоб відповідали не тільки люди, які не заплатили, а й комунальні монополісти, які не надають якісні послуги. А так, нас заганяють у боргову яму, яка може стати джерелом банкрутства та відбирання власності», – підкреслив він.

Нагадаємо, для отримання субсидії на оплату послуг комуналки рекордна кількість українців показують нульові доходи. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соцполітики, посилаючись на главу відомства Андрія Реву.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що і у без того бідних українців вирішили таки відібрати субсидії. Таким чином влада намагається за рахунок простих громадян залатати свої діри. Тепер невикористані субсидії доведеться повертати до державного бюджету. Це, за словами чиновників, принесе до 10 мільярдів гривень.

Такі нововведення слід чекати вже найближчим часом.

Після запуску чергової ганебної програми влади зекономлені комунальні знижки спишуть з рахунків українців по закінченню сезону. Крім того, в урядовій постанові вказані випадки, при яких повернути доведеться навіть витрачену субсидію. Так, сім'ям, які приховали свої реальні доходи, доведеться компенсувати незаконно отриману допомогу.