У мережі з'явилися унікальні кадри з життя післявоєнного Києва.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРаритетні кадри перехожих на вулицях столиці опублікували в співтоваристві "Клуб корінного киянина" в Facebook.
У ролику можна побачити вулицю Хрещатик і майдан Незалежності. У місті справжній бум приїжджих: сільських та простих робітників. Можна побачити також руїни Ланцюгового моста і десь далеко вцілілий, як завжди дуже гарний Поділ.
На головній вулиці, яку встигли відбудувати, висадили молоді каштани. Лівий берег виглядає досить безлюдно.
Наприклад, після того, як в 1934 році столиця УРСР була перенесена з Харкова до Києва, почалася масова реконструкція вулиці Хрещатик. Була закладена основа для декількох нових будинків, більшість з яких залишилися недобудованими і були знищені під час війни. Реконструкція Хрещатика після війни зайняла 11 років.
У XVII столітті Європейська площа називалася Евсейковою долиною. З XIX століття це місце було відоме під назвою Кінна площа, оскільки тут влаштовувалися кінні ярмарки. Площа сформувалася тут на початку XIX століття у дороги, що з'єднувала Поділ і Печерськ. Спочатку її називали Театральною, оскільки на місці нинішнього Українського дому на початку XIX століття побудували перший Міський театр. У 1851 році будівлю театру розібрали через аварійний стан, а замість нього побудували готель «Європейський». Тоді ж площу почали іменувати Європейської. Правда, закріпилася назва ненадовго - вже в 1869 році її перейменували в Царську.
Чергові зміни на площі відбулися в 1970-х роках. Готель «Європейський» знесли, і на цьому місці з'явився музей Леніна. Тепер в будівлі музею розміщується Український дім, а площа з 1996 року називається, як і знесений готель, Європейською.
Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", Київський Поділ не дарма вважається одним з найбільш колоритних районів міста. Напередодні Дня народження столиці тут помітили сьогодення "чудо техніки".
Автомобіль в стилі "ретро" більше нагадував "Запорожець", але модернізований дуже незвичайним способом. Знімок машини оприлюднили на каналі "ХК" в Telegram:
"На Подолі Франкенштейн нашого автопрому повстав з мертвих", - іронізують в коментарі до фото.