Анонімний трейдер навів страх на Стамбульську фондову біржу, роблячи великі ставки і розганяючи оборот торгів на майданчику, повідомляє Кореспондент з посиланням на Bloomberg.

На Стамбульської біржі з'явився анонімний трейдер, який отримав прізвисько "herif" (чувак). Його дії призвели до збільшення середнього денного обороту торгів на біржі на 8%. Якщо зіставити цей показник з іншими біржами, то на Варшавській біржі був спад з відміткою в 15%, а на Московській - 27%.

Цього трейдера помітили на Стамбульської майданчику ще півтора роки тому. Того разу він за день відкрив ставок на $ 450 мільйонів. Цей показник перевищував середньоринковий рівень приблизно в 2 рази.

Безліч учасників біржі висловили підозри на рахунок того, що цей "чувак" користується складними алгоритмічними системами. Він також скористався тим фактом, що Стамбульська біржа змінила центр обробки даних на новий для залучення алгоритмічних трейдерів в кінці 2015 року.

Читайте також: Українські ломбарди набирають популярності

Фінансисти критикують використання біржових роботів, які призначені для реалізації спеціальних алгоритмів. Зазначалося, що якраз через них відбуваються обвали, яскравим прикладом яких може бути Flash Crash 2010 у США.