Заява радника голови Служби безпеки Юрія Тандіта про "сюрприз" у питанні звільнення українських полонених в Донбасі може свідчити про прогрес роботи гуманітарної підгрупи, яка працює ривками. Про це порталу "Знай" повідомив політолог Андрій Золотарьов.

Експерт нагадав, що в травні чи не єдиним пунктом виконання Мінських угод гуманітарної підгрупи, яку часто пов'язують із Віктором Медведчуком і тим же Тандітом, було звільнення Савченко, Солошенко і Афанасьєва. У червні і липні робота групи, по суті, зупинилася і забуксувала.

Золотарьов також зазначив, що зараз мова йде про те, що справа зрушиться з мертвої точки і до якоїсь формули обміну боку все ж прийдуть. Ефективність роботи гуманітарної підгрупи в травні була визнана президентом Порошенко і Іриною Геращенко.

"Зараз, після невеликої пікеровки щодо того, хто в підгрупі головний, словесний конфлікт був погашений і існує конструктив з української сторони, а значить, є шанс на успішну роботу, враховуючи оптимістичну заяву піарника-Тандіта, який поспішив анонсувати успішний обмін полоненими", - підсумував політолог.

У свою чергу політолог Руслан Бортник впевнений, що заява Тандіта може бути своєрідною реакцією на вчорашній виступ Надії Савченко і спробою показати, що влада працює і те, що переговори щодо обміну полоненими постійно тривають.

Популярні новини зараз

Тимошенко у погонах "проїхалася" по залі Парламенту

Українцям дадуть 13 пенсій, але це для обраних: "Нікому не догодиш"

Сина легенди "Танців з зірками" Ілони Гвоздьової не захотіли лікувати без грошей: швидка їхала півтори години

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Показати ще

"Може бути, що на сьогоднішньому засіданні контактної групи її закінчать на позитивній ноті, тобто домовляться про обмін частини полонених. Хоча, зараз будь-яку кількість полонених для обміну не цікавить Росію, "ДНР" і "ЛНР". Тому що вони утримують близько 120 українських полонених, а в їхньому списку понад тисячу осіб і навіть, якщо міняти в форматі "1 на 5", то у них раніше закінчаться ті люди, яких утримують. Якщо ж вдасться домовитися про обмін полонених у великих масштабах, це буде означати, що є і політичні домовленості щодо реалізації Мінських угод ", - резюмував Бортник.

Читайте також: Тандіт став радником глави СБУ

Як повідомлялося, 3 серпня радник голови Служби безпеки Юрій тандем анонсував "сюрприз для багатьох" в питанні звільнення українських полонених в Донбасі, при цьому не уточнимо ніяких подробиць.