Міжнародна команда вчених провела дослідження, в результаты якого з'ясувала, що антидепресанти в значній мірі ослаблюють кістки, що в свою чергу призводить до переломів, повідомляє Nature Medicinе.

Експеримент дослідники проводили на мишах, яким протягом шести тижнів вводили флуоксетин - основну речовину, що входить до складу антидепресантів. Перед початком експерименту вчені оцінили масу кісток гризунів і констатували, що через три тижні дослідження кістки мишей значно зміцнилися, а м'язова маса істотно зросла.

Читайте також: Вчені з'ясували чи заразна депресія

Однак ще через три тижні вчені помітили, що процес почав протікати в протилежному напрямку – кістки мишей пачали різко ослаблюватись, ставати ламкими. На думку вчених, цей самий ефект спостерігається і в людей, які приймають антидепресанти більше року.

Автори роботи вважають, що флуоксетин негативно впливає на роботу гіпоталамуса, який відповідає за кістковий ріст.

Популярні новини зараз
Світло відключатимуть на 6 годин, а про опалення взимку і не мрійте: українців серйозно попередили РФ може відкласти наступ через несподівані обставини Хто заслужив на пенсію майже 10 000 грн: нова формула ПФУ наповнить вашу кишеню грошима Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок
Показати ще