У Франції батьківські збори починаються з обговорення життя класу, потім – планів на рік. У кінці передбачені запитання батьків.

Про це розповіла у своєму блозі на "ВВС Україна" журналістка Євгенія Руденко, поділившись власним досвідом.

Хоча до школи дітей приводять переважно чоловіки, на збори здебільшого ходять мами.

Усі вони сидять на місцях своїх дітей з блокнотами і ручками та уважно все записують за вчителькою.

Спочатку вчителька розповідає про те, що у класі, традиційно, є ті, хто на уроках гарно "працює" (тут вживають саме це слово), і тих, хто працює повільніше та відволікає інших.

Популярні новини зараз
Відстрочка не допоможе: ТЦК можуть відправити на ВЛК навіть з "бронею" - кого це торкнеться Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу Українців накриють масштабні перевірки у липні: нові правила варто знати, аби не втратити виплати "Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого
Показати ще

Далі вона наводить приклади поганої поведінки, серед яких були й досить смішні та милі витівки дітей. При цьому імена дітей, які навчаються погано, не називають. Хоча, як розповідає авторка, деяких батьків це обурює, оскільки ці діти "заважають іншим".

При цьому зазначається, що у таких випадках завжди всім, кого це стосується, повідомлють, і, за необхідності, проводять окремі зустрічі.

"У кожної дитини свій ритм навчання, і школа робитиме все можливе, щоби всім було комфортно", – процитувала Руденко слова вчительки.

Загалом на зборах імена учнів не називають, нікого не хвалять і не лаять, про все говориться лише загальними словами.

Робота французьких вчителів – шукати індивідуальний підхід до кожного учня. У рамках цього підходу проводяться додаткові безкоштовні заняття два рази на тиждень.

У Франції для спілкування з батьками існує окремий зошит, який називається cahier de liaison (зошит для зв'язку з батьками). У ньому можна писати вчительці запитання щодо нагальних потреб і так само там є інформація з боку школи – про похід в музей, театр тощо. Альтернатива нашому щоденнику – agenda, там діти записують свої домашні завдання. Поведінка у школі фіксується щодня за таким принципом: зелений колір – зразкова, помаранчевий – середня, червоний – погана. Це все фіксується на окремому папері, де батьки мають підписуватися щотижня.

Окрема увага приділяється тому, щоб діти правильно збирали портфель. Зошити мають кольори: синій – французька, червоний – математика, жовтий – орфографія тощо. Просять берегти навчальні матеріали, які школі надає мерія.

Уроків фізкультури, у нашому українському розумінні, у Франції немає. Діти займаються якимось видом спорту, причому впродовж року він може кілька разів змінюватися.

Крім того, у дітей заплановані різні "виходи в світ". Наприклад, студія науки "Мікроби й люди" зі студентами біологічного факультету і "Молекулярна кухня" зі студентами технологічного університету, а також культурні походи в музеї і театри.

Окремі проекти заплановано і в самій школі, наприклад, на уроках музики вирішили вивчати рок, а батьків потішать театральною виставою власних дітей. Вчителька запропонувала близько п'яти різних п'єс, які діти мають почитати і обрати, що їм більше до вподоби.

Щодо питань батьків до вчителів, то французьких батьків найбільше цікавить, який період історії вивчатимуть їхні діти і хто автори підручників. Відповідь, що більше уваги приділятиметься Середньовіччю й Наполеону, батьків задовольнила.

Тривають збори близько години.

При цьому все ж таки, батьки люблять ще й окремо підходити до вчителів та розпитувати вже про своїх дітей. Інші в цей час стоять здалеку і тримають відстань, щоби не почути навіть випадково чужу розмову.

Про гроші на зборах, де була присутня автора матеріалу, згадали, лише один раз – під час походів у театри і музеї дітям треба заплатити за квиток і за проїзд. Усі інші витрати школа передбачає сама, та робить відповідні закупівлі.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", стало відомо, чого очікувати від шкільної реформи.