Вітчизняні фармкомпанії останні три роки нарощують свою ринкову частку. Це відбувається внаслідок кризи, коли українці були змушені купувати більш дешеві ліки. Про це виданню delo.ua в один голос заявили генеральний директор Борщагівського хіміко-фармацевтичного Заводу Людмила Безпалько і партнер консалтингової компанії EBS Олена Левшун.

При цьому, за словами Безпалько: "Вітчизняні препарати не поступаються іноземним за якістю, і люди це вже зрозуміли. Причому ми можемо гарантувати це якість, адже Україна, як і всі європейські країни, працює за стандартами GMP. Згідно з ними всі виробничі майданчики повинні бути сертифіковані".

"Україна завжди була фармацевтичної країною, але фармринок країни став одним з найбільш швидкозростаючих. Так внутрішнє виробництво в упаковках забезпечує ринок лікарськими препаратами на вже 76,7%", - додала Безпалько.

Читайте також: Кличко продав за безцінь фармацевтичну фабрику

Партнер EBS, Олена Левшун погодилася з попередньої доповідачкою, зазначивши, що підйом фармацевтичної галузі став результатом впливу кількох чинників, одним з яких стало, "безумовно, зростання курсу долара". Тому зараз, на її думку, завдання українських фармвиробників полягає в тому, щоб правильно розпорядитися заробленою за попередні пару років маржею.

"Але на місці фармвиробників я б не поспішала спочивати на лаврах. Ринок в гривні, звичайно, зростає. Але якщо ми подивимося на інші показники (наприклад, динаміку в упаковках), то побачимо іншу картину", - додала експерт.