Українські бізнесмени занижують своїм працівникам зарплати, які й так далекі від належного рівня. Незважаючи на те, що ставка єдиного соціального внеску (ЄСВ) в 2016 році знизилася з 41% до 22%, зарплати залишилися на колишньому рівні. Це пов'язано з тим, що більшість роботодавців як і раніше платять "чорні" зарплати. Про це повідомляє "Сегодня".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ Кабінеті міністрів зробили висновки, що після зниження ЄСВ роботодавці підвищать зарплати як мінімум на 19%. Проте, за словами міністра соціальної політики Андрія Реви, їх розмір не змінився, а замість цього збільшився дефіцит Пенсійного фонду. Роботодавці офіційно не стали платити своїм співробітникам більше: 40% працюючих українців отримують мінімальну зарплату.
Читайте також: Українську науку змушують працювати "з перекритим киснем"
41,5% від кожної зарплати забирає у вигляді податків держава (18% - податок на доходи фізичних осіб, 1,5% - військовий збір і 22% - ЄСВ). Таким чином, з зарплати в 1600 грн, державі доведеться віддати 664 гривні, а з зарплати в 5 тис. Грн - 2075 гривень. Фактично, якщо платити офіційну зарплату в 5000 "на руки", в зарплатному фонді доведеться закласти 7075 гривень.
Податковий експерт, керуючий партнер Baker Tilly Олександр Почкун впевнений, що податкові ставки в Україні адекватні, проте українські підприємці звикли їх не платити.
"Зараз система оподаткування, яка існує, досить адекватна. Я маю на увазі систему оподаткування фізичних осіб. Проблема в тому, що дуже низька культура платників податків. Дуже часто бізнесмени не платять не тому, що це дорого, - вони не платять із принципу. Мені здається, більш важливо спрямувати дії на те, щоб створити рівність умов для всього бізнесу. Ті, хто платить офіційну зарплату, перебувають в нерівних умовах із тими, хто платить податки в повному розмірі ", - підкреслив експерт.