Мистецтвознавець Євгенія Моляр повідомила, що в питанні декомунізації потрібно бути обережним, щоб це не перетворилося на нову пропаганду. Вона впевнена, що музей комуністичних пам'ятників стане популярним в Україні, але тільки якщо його формуванням займуться люди з більш об'єктивної позицією в цьому питанні.

"Тому що якщо за створення музею сьогодні візьметься Український інститут національної пам'яті, то ні для кого не секрет, які ідеологічні позиції сьогодні відвойовують там. Сьогодні те, чим вони займаються, є не боротьба з колишньою ідеологією, а заміна ідеології радянської на нову, націоналістичну. На це обов'язково потрібно звертати увагу, щоб у нас не склалося нового якогось інструменту державно-ідеологічної пропаганди", - говорить вона в інтерв'ю newsradio.

Моляр впевнена, що таким музеєм обов'язково повинен стати муніципальний. Мається на увазі те, що всі пам'ятники Києва є власністю громадян і забирати їх в національні музеї неможливо. Це не може дозволити навіть закон про декомунізацію. В цілому, експерт критикує закон про декомунізацію і називає його "хаотичним процесом, не співмірний з цивілізованим життям". Незважаючи на це існують ще кілька пам'яток, які можна вберегти.

"Це пам'ятник Щорсу, не просто пам'ятник мистецтва, а який є частиною архітектурного ансамблю. Мало того що потрібно зберегти, його потрібно зберегти на тому місці, де він сьогодні стоїть, тому що це містоутворюючий елемент", - говорить вона.

Читайте також: Декомунізація торкнеться преси

Популярні новини зараз
Соціальні виплати повністю перекроять: держава платитиме більше, але не всім Пенсіонерам змусять перерахувати виплати: індексацію визнали незаконною Податкова не покарає за карткові перекази: українцям підказали законний спосіб уникнути штрафу Пекельне літо: на Україну чекає нова хвиля аномальної спеки, прогноз погоди лякає
Показати ще

Нагадаємо, що пам'ятник чекістам в Києві демонтували кілька днів.