Популяція капських бджіл (ареалом проживання є Південна Африка, підвид медоносних бджіл), що тривалий час перебували в ізоляції і шляхом еволюційного розвитку змолги розвинути в собі здатність розмножуватися без участі самця.

Вчені розказали, як працює механізм цього феноменального явища.

Зазвичай бджоли розмножуються, коли матка відкладає яйця, що попередньо запліднені спермою трутнів. Капські бджоли відкладають яйця, які навчилися запліднювати власною ДНК, і в результаті формуються здорові, повноцінні бджоли. Комахи, що розвинули такий спосіб розмноження часто захоплюють та оселяються в гніздах звичайних бджіл, де і продовжують своє асексуальне розмноження. Вчені називають таку поведінку суспільним паразитизмом.

Науковці все ще працюють над дослідженням мотивів такої дивної поведінки бджіл, однак біологи з університету Уппсали (Швеція) змогли розкрити генетичні механізми реалізації таких процесів.

Бджіл, що відтворюються асексуальним способом віз звичних відрізняє те, що вони мають різні гени, які пов'язані з паразитичною поведінкою та відкладанням яєць.

Популярні новини зараз
Хоч-не хоч, а в ТЦК йти все одно доведеться: українцям не залишили альтернативи ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс
Показати ще

Нагадаємо, що минулого року вчені довели перевагу статевого розмноження над нестатевим. Оскільки при першому відбувається змішування генів, шкідливі мутації не накопичуються з поколіннями, як це відбувається в одностатевих організмів.