Сьогодні в Києві у Шевченківської районної прокуратури мітингували зоозахисники. Вони принесли заяву на відомого "борця з бродячими собаками" Олексія Святогора і вимагали від правоохоронних органів порушити кримінальну справу. На місці побував кореспондент "Знай.ua".

Атмосфера на мітингу панувала тривожна. З історій, якими ділилися зоозахисники і потерпілі від дій Святогора вимальовувалася картина цілої змови догхантерів. Факти і правда дуже дивні та неоднозначні. За словами активістів, вже не перший рік Святогор з подільниками тероризують ціле місто, вбиваючи не тільки бродячих, а й домашніх собак. Крім того регулярними жертвами відстрілів стають птиці і навіть нешкідливі їжачки.

"Адже ви зрозумійте, він ніде не працює. Адвокатську ліцензію у Святогора давно забрали, вся його "журналістська" діяльність - пшик, нічим крім вбивства тварин він не займається. Звідки у нього гроші на життя і його "роботу"? Хто платить йому за полювання на наших домашніх улюбленців? Адже вони результати своєї діяльності ще й на відео знімають, і фото роблять. А потім виставляють у себе на сайті, як ніби звітують перед кимось", - задає резонні запитання одна з активісток.

Історія і справді не так проста, як може здатися. "Догхантерство" Святогора все менше схоже на діяльність одинака, і все більше скидається на системну та організовану роботу. У догхантерів є свій сайт, де вони спочатку вистежують собак, діляться спостереженнями, а потім звітують про результати.

Активістами висловлювалися припущення, що діяльність догхантерів фінансується з Росії, так як саме там з'явилося це страшне явище. При цьому на небезпеку наражаються не лише тварини, а й люди.

Популярні новини зараз
Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня Чому українці платять за світло втричі більше: за це питання серйозно візьмуться Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати
Показати ще

"Одній нашій активістці за наводкою Святогора вибили зуби. Кожному з нас неодноразово погрожували по телефону. Причому він звідкись дізнається наші адреси й номери телефонів, має в своєму розпорядженні паспортні дані. По ньому видно, що він відчуває повну безкарність за свої дії. Одній активістці, яка володіє собачим притулком, погрожували підпалом. А поліція мовчить. Святогор навіть табличку на двері свого будинку повісив "Співробітникам поліції не турбувати". Уявляєте до якої нахабства дійшов людина? ", - обурюється зоозахисниця Тетяна Петрівна.

Дійсно, складається враження, що Олексію Святогор нема чого боятися, у нього є впливові покровителі, і хтось фінансує його діяльність. А ось активісти-зоозахисники вже всерйоз побоюються за своє здоров'я і безпеку. Деякі навіть не називають своїх імен. Як саме догхантеру вдалося так залякати ціле місто і не понести за це ніякої відповідальності - питання відкрите.

За підсумком мітингу керівник Київської міської прокуратури № 10 Гавриш Роман Вікторович покликав активістів і представників преси до свого кабінету, розглянув подану заяву і пообіцяв, що до кінця дня буде порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 300 ККУ "Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості". Справу буде розслідувати Національна поліція за підтримки прокуратури. Це не перше кримінальне провадження проти Святогора, так що активісти поки не вірять в його успіх.