Сьогодні в обмінниках долар подорожчав. Американську валюту продають за 27,63 грн за долар, а купують по 24,51 грн. Порівняно з учорашнім днем купований долар зріс на 73 копійки, продаваний – на 63. Курс на міжбанку 23,36 грн.

Ця тенденція найбличним часом не зміниться.

"У країнах, які не торгують нафтою і газом, плаваючий курс – це нормальне явище. Стабільний курс з року в рік можуть собі дозволити хіба що Арабські Емірати, Саудівська Аравія, Росія", - зазначив Володимир Марченко, аналітик консалтингової компанії "АФС".

Торговці використовують коливання курсу, щоб підняти ціну на товари для населення.

"Наш бізнес вирішив скористатися щоденною зміною курсу. Більшість торговців штучно піднімають ціни на свої товари. Дійшло до того, що на деяких ринках навіть такий дріб'язок як меблева фурнітура продають уже з поправкою на курс. На столичному ринку будівельних матеріалів "Юність" у багатьох торгашів ціни вказані в доларах. Хоч насправді склади фурнітурою заповнені вщент ще з минулого року", - розповів експерт.

Популярні новини зараз

Дружина Віктора Павліка Реп'яхова знову опинилася в лікарні після пологів: "Мені стало гірше"

З ким проводить час Святослав Вакарчук з "Океан Ельзи" після розставання з Лялею: помічники артиста все пояснили

Закоханий Дантес розтанув перед Дорофєєвою в міні-бікіні: "Рецепт кайфового дня"

Юля Зайка показала, ким замінила Холостяка Заливака: "Ми пара?"

Показати ще

Уряд не впливає на спекулятивні тенденції.

"У нашому законодавстві є положення, що Нацбанк має контролювати ціни на товари. Але, очевидно, пані Гонтарєва цього положення не бачила. Те, що цінові безчинства сягнули межі, свідчить лише про одне - що Нацбанк і уряд не на своєму місці. Вони не можуть впоратися із ситуацією. Або ж мають із неї зиск", - наголосив Володимир Марченко.