Офіс бізнес-омбудсмена України підготував системний звіт про зловживання з боку правоохоронних органів, які створюють пресинг на бізнес - на те, що в народі називається "кошмарити бізнес". Про це виданню "Українські Новини" повідомив заступник бізнес-омбудсмена України Ярослав Грегірчак.

В цілому на правоохоронців надходить близько 20% від загального числа скарг. За словами правозахисника, дійсно часто має місце безпідставне затягування і неефективне проведення досудових розслідувань, а також зловживання під час слідчих дій.

"На жаль, в Україні досудове розслідування в рамках відкритого кримінального провадження може тривати роками тому, що термін досудового розслідування, до того моменту поки повідомлення про підозру комусь не вручено, обмежується тільки двома речами. По-перше, термін повинен бути "розумним" і процесуальне керівництво з боку прокуратури має бути якісним", - зазначив Грегірчак.

Читайте також: В Україні з'явиться "незалежний" надсудовий орган

Що стосується "розумних строків", то це, беручи до уваги вітчизняні реалії, означає цілковиту дискрецію (можливість діяти на свій розсуд - ред.) з боку конкретного співробітника правоохоронних органів, зазначає експерт.

Популярні новини зараз
В Україні змінять формат індексації пенсії: до чого готуватись Гроші більше не прийдуть на картку: щомісячні виплати скасують, якщо не виконаєте нові умови Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику Водії масово отримують штрафи після спілкування з патрульними: за що карають навіть без порушень
Показати ще

"І розраховувати на якусь внутрішню дисципліну, на якусь адекватну оцінку конкретних обставин справи часто не доводиться, тому досудове розслідування може тривати роками. Плюс співробітники ГФС самі кажуть, що в деяких випадках вони б і самі хотіли закрити кримінальне провадження, але оскільки процесуальні керівники з прокуратури - проти, то досудове розслідування триває ", - розповідає заступник бізнес-омбудсмена.