Група вчених з університету Каліфорнії в Сан-Дієго (США) довела, що канцерогени і шкідливі речовини, які виділяються при курінні електронних сигарет, відповідають показнику в звичайному тютюновому димі.

Докладні результати дослідження викладені в Oral Oncology.

Відповідно до думки вчених, e-сигарети вбивають клітини легенів і пригнічують функціональність інших систем подібно звичайним сигаретам.

До таких висновків дослідники дійшли в ході спеціальних експериментів. Вчені спостерігали за тим, як активні речовини найпопулярніших моделей електронних сигарет і рідин-наповнювачів впливають на культури легеневих клітин.

У результаті з'ясувалося, що до смерті клітин призводять навіть нібито "нешкідливі" безнікотинові електронні сигарети. У випадку з нікотиновими наповнювачами показник смертності був лише трохи вище.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: небезпека для родин воїнів ЗСУ, українці масово повертаються з-за кордону, а окупанти здаються в полон Після окупації росія почала анексію Маріуполя - у путіна висунули божевільний план Дружина Євгена Кошового з "Квартал 95" показала таємне "бойове мистецтво" окупантів: "Битва лопухами" Микола Томенко: "А що там з нашими, українськими гнидами?"
Показати ще

Це пов'язано з тим, що при вигорянні рідини людина крім нікотину вдихає формальдегід і різні шкідливі ароматичні добавки на зразок диацетила, що має канцерогенний ефект.

Раніше вчені з Гарварду з'ясували, що діацетил в електронних сигаретах сприяє развітіію важкого облітеруючого бронхіоліту.

Читайте також: Вчені представили складаний "марсіанський дім"

Накопичення цих речовин приводила до "поломки" в клітинах ДНК та запуску їх апоптозу, після якого клітини повністю руйнуються.

Дослідники на даний момент продовжують порівнювати ефект від різних виробників електронних сигарет з метою зрозуміти, які з них завдають найбільшої шкоди організму і чи є безпечні аналоги.