Державна фіскальна служба продовжує "кришувати" в Києві ряд підприємств-пустушок, для поповнення капіталу правлячого олігархату. Таку думку під час інтерв'ю 112 телеканалу озвучила народний депутат від партії "Самопоміч" Тетяна Острикова.

На думку політика в столиці продовжують існувати підприємства реального сектора, які, ввозять товар за заниженою митною вартістю, а продають за реальною, ринковою ціною.

Таким чином, щоб не переплачувати в державну казну податкові зобов'язання шахраям потрібно мінімізувати будь-якими способами. "Вони користуються послугами фіктивних фірм, і ці фіктивні фірми зараз по системі електронного адміністрування ПДВ вже точно не можуть функціонувати без відома "даху", парасольки ДФС та інших правоохоронних органів. Тому що втрутитися в автоматизовану систему і покласти туди фіктивний ПДВ може тільки співробітник фіскальної служби", - заявилаТетяна Острикова.

Один з таких прикладів - нове підприємство, створене в грудні. Згідно баз митниці воно не здійснювало зовнішньоекономічну діяльність, але проводило операції на загальну суму 65 млн, в тому числі 10 з гаком мільйонів - ПДВ. Таке успішне підприємство записане на людину, яка проживає в гуртожитку.

Читайте також: За фактом хабарництва у ДФС вже відкрили 75 проваджень

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

"Це зразок ПДВ, який кладеться на рахунок конкретного підприємства, що здійснює свою діяльність на території Києва в Святошинському районі. Тобто підприємство не декларувало ніяких товарів на митниці, і при цьому раптом його реєстраційна сума за формулою збільшена на 10 млн. ПДВ. Просто вручну цю суму туди поклали", - повідомила депутат.

За словами політика, Державна фіскальна служба, таким чином, продовжує залишатися найбільш корумпованим органом в країні, а її верхівка так і не може пояснити яким чином вдається обходити електронний реєстр.

"Я задала це питання Насирова на засіданні комітету, яке було закритим для громадськості і для медіа. Він не знайшов відповіді за цими фактами. Я задала питання Білану, заступнику Насирова по координації податкової міліції: "Скажіть, чому я як народний депутат, перебуваючи в відрядженні за кордоном, можу отримати інформацію про те, що відбувається вхід в систему фіктивного ПДВ, а ви, начальник податкової поліції, сидячи в Києві у власному кабінеті і маючи доступ до всіх реєстрів, до всіх систем, цього не бачите. Дивні речі. Поясніть, будь ласка". Відповіді не було", - розповіла Тетяна Острикова.

Щоб нарешті розібратися, хто прикриває подібний рід підприємств і чи багато їх таких по Україні, народний депутат відправила звернення в Генеральну прокуратуру про реєстрацію кримінальних проваджень за фактами зловживання владою, несанкціонованого втручання в комп'ютерну мережу і ухилення від сплати податків.

Читайте також: Після Держфіскальної служби може впасти будь-яка система

"На мою думку, голова фіскальної служби є простим оператором цих процесів. А коріння сягає набагато глибше - до керівної верхівки, якій треба утримувати партії, фракції, міністрів, голів агентств. Голова фіскальної служби - посада компромісна. Вона покликана забезпечувати баланс інтересів між олігархами і, відповідно, обслуговувати їх інтереси", - підкреслила депутат.

За її словами, існує певна фіскальна політика держави, і глава ДФС - це людина, підконтрольний і підзвітний уряду, і ця людина сьогодні - виходець з БПП. Тому я б не демонізувала конкретно людини, який займає цю посаду, додала Тетяна Острикова, тому що він це робить за мовчазною згодою уряду, президента та його Адміністрації.

А ось щоб змінити подібну систему в країні повинна запрацювати судова система і антимонопольне законодавство і належним чином податкова система, - підсумувала Острикова. А до того моменту в українських підприємців не залишається реального захисту права власності. І ось на цьому всім базується договір української коаліції олігархату.

Нагадаємо, з 1 лютого 2015 року в Україні офіційно запрацювала система електронного адміністрування податків, основна мета нововведення була - подолання фіктивних фірм та фіктивного ПДВ-кредитів.