Геном сліпої мексиканської рибки на 90% збігається з людськими в частині факторів ризику розвитку психічних захворювань. Це дозволить проводити з її допомогою дослідження.

Про це повідомляє журнал Science. Сліпа мексиканська тетра являє собою вид прісноводних лучеперих риб. На відміну від інших представників печерна тетра веде відокремлений спосіб життя. У неї немає природних хижаків, а також органів зору.

У цих риб дуже низька тривалістю сну. Також в їх поведінці спостерігаються ознаки нав'язливих дій і підвищеної тривожності.

Дослідники вважають, що рибки можуть замінити інших тварин у вивченні генетичної природи шизофренії або аутизму. Вони здатні імітувати безсоння, гіперактивність, а також асоціальна поведінка. Тоді як у мишей вченим не вдається домогтися необхідних реакцій, навіть після втручання в ДНК.

Перші досліди показали, що при введенні психотропних препаратів сліпа печерна тетра показує симптоматику, як і у хворої людини. Антидепресант флуоксетин провокує у риб агресивність.

Популярні новини зараз
Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону
Показати ще

Під час експерименту вчені поєднували його з нейролептиком клозапином. Через це вони ставали більш сонливими. Поки ж дослідники шукають у рибки генетичні маркери, пов'язані з поведінковими аномаліями.

Це дозволить прояснити механізми їх взаємодії. Вчені розраховують розробити ефективну стратегію корекції психічних розладів.