Голова Нацбанку Валерія Гонтарєва вважає головною причиною валютної паніки спекуляції, а нові обмеження на фінансовому ринку називає "методами стабілізації ситуації".

"Я не розумію, що надзвичайного сьогодні відбулося. Реалістичних причин для паніки на ринку нема, є ірраціональна поведінка. Ми продовжуємо адміністративні заходи та інтервенці. Єдине, чому могло виникнути непорозуміння із ринком - нові обмеження, які ми запровадили на валютні операції. Але ці обмеження не стосуються обслуговування кредитів, повернення боргів та приватних розрахунків. Ці заходи – виключно для зупинення спекуляції та виведення валюти з ринку", - заявила Гонтарєва під час позачергового брифінгу ввечері 25 лютого.

Міністр фінансів Наталя Яресько запевнила, що запровадження імпортного збору не повино вплинути на здорожчання товарів.

"Не повино бути ніякого збільшення цін, бо на енергоресурси, зокрема, газ, та ліки збір не поширюється. Ми намагаємось стабілізувати ситуацію та повернути валюту у країну. Якщо запропоновані нами закони будуть прийняті - ситуацію буде стабілізовано", - сказала Яресько.

Гонтарєва запевнила, що її дії підтримує премєр та президент, і незабаром ситуація стабілізується.

Популярні новини зараз

Від 2400 до 3900 гривень: українців у 2022 році очікують 7 підвищень пенсій - коли і на скільки

"Обкакався": найбагатший у світі репер Каньє Уест став всесвітнім посміховиськом?

Слава Дьомін показав справжніх переможців "Танців з зірками": точно не Артур Логай, і навіть не фіналісти

Зірку серіалу "Моя прекрасна няня" поховали: донька ридала над труною, а Сергій Жигунов навіть не приїхав

Показати ще

Голова Нацбанку відмовилась коментувати курс долару на чорному ринку, оскільки вважає це не своїм завданням.

Нагадаємо, що сьогодні Національний банк запровадив низку обмежень на валютному ринку, включаючи обов'язкову перевірку імпортних контрактів на суму понад 50 тис. доларів, а також заборонив операції з кредитування для купівлі валюти. До 27 лютого заборонено уповноваженим банкам купувати валюту за дорученням клієнтів, в тому числі за раніше поданими заявками. Але купити валюту банкам все одне немає де, бо міжбанківська валютний ринок України закрито на п'ять днів - до 1 березня включно.