Голова Нацбанку Валерія Гонтарєва вважає головною причиною валютної паніки спекуляції, а нові обмеження на фінансовому ринку називає "методами стабілізації ситуації".

"Я не розумію, що надзвичайного сьогодні відбулося. Реалістичних причин для паніки на ринку нема, є ірраціональна поведінка. Ми продовжуємо адміністративні заходи та інтервенці. Єдине, чому могло виникнути непорозуміння із ринком - нові обмеження, які ми запровадили на валютні операції. Але ці обмеження не стосуються обслуговування кредитів, повернення боргів та приватних розрахунків. Ці заходи – виключно для зупинення спекуляції та виведення валюти з ринку", - заявила Гонтарєва під час позачергового брифінгу ввечері 25 лютого.

Міністр фінансів Наталя Яресько запевнила, що запровадження імпортного збору не повино вплинути на здорожчання товарів.

"Не повино бути ніякого збільшення цін, бо на енергоресурси, зокрема, газ, та ліки збір не поширюється. Ми намагаємось стабілізувати ситуацію та повернути валюту у країну. Якщо запропоновані нами закони будуть прийняті - ситуацію буде стабілізовано", - сказала Яресько.

Гонтарєва запевнила, що її дії підтримує премєр та президент, і незабаром ситуація стабілізується.

Популярні новини зараз

Львівський маршрутник закохав у себе жінок одним вчинком: "Якщо б кожен так робив..."

Зірка шоу "Голос" хотів захиститися від ковіду і помер: "Випадково ввів"

Вагітна українка із серцем воїна загинула на Донбасі і надихнула мільйони: "Була на сьомому місяці..."

Соломія Вітвіцька заговорила про рак слідом за Аллою Мазур: "Діагноз підтверджено"

Показати ще

Голова Нацбанку відмовилась коментувати курс долару на чорному ринку, оскільки вважає це не своїм завданням.

Нагадаємо, що сьогодні Національний банк запровадив низку обмежень на валютному ринку, включаючи обов'язкову перевірку імпортних контрактів на суму понад 50 тис. доларів, а також заборонив операції з кредитування для купівлі валюти. До 27 лютого заборонено уповноваженим банкам купувати валюту за дорученням клієнтів, в тому числі за раніше поданими заявками. Але купити валюту банкам все одне немає де, бо міжбанківська валютний ринок України закрито на п'ять днів - до 1 березня включно.