Харківські вчені створили спеціальні інструменти-магніти, які дозволяють рятувати життя бійців безпосередньо на полі бою. Над пристроєм працювали більше року і провели вже близько шести сотень операцій.

Невеличка коробка і 4 інструменти. Це все, що потрібно для операції в польових умовах. Секрет – магніт, який витягує осколок із тіла потерпілого. Розробка харківських учених має кілька насадок. Оперувати можна очі, уражені м'які тканини й суглоби, повідомляє телеканал "24".

Магніт має чимало переваг: точність, швидкість та якість. Зі звичайними інструментами лікарі можуть не помітити дрібні уламки у тілі. Натомість новий пристрій практично не помиляється. На розробку інструмента вчених наштовхнули жахливі умови, в яких бійцям доводиться надавати медичну допомогу. Наразі вчені розробили лише десяток таких наборів. Частину вже передали у військові госпіталі у зоні АТО.

Нагадаємо, що недавно вчені з Національної академії наук України розробили для наших військових новий революційний безпілотник на реактивній тязі. Дрон здатний не лише передавати інформацію, а й знищувати ворожу техніку на відстані до 50 кілометрів.

Читайте також: Винахідники створили новий тягач для армії

Популярні новини зараз
"Виписують повістки навіть пенсіонерам": найкращі приколи про обшук у Ігоря Коломойського, українці надривають животи від сміху Військкомат ловить, як злочинців: українці вимагають заборонити видавати повістки на вулиці, у ТРЦ та магазинах СБУ під час обшуків знайшли у голови ДПС Києва $150 тисяч, 3 квартири та машини: мріяла про соболину шубу та Мальдіви Колишня Міші Заливака Юля "Зайка" Бельченко розповіла про підставу на "Холостяку": "Я не вкрала, не вбила..."
Показати ще

Безпілотник розвиває швидкість до 800 кілометрів на годину. За рахунок швидкості та малих розмірів, його практично неможливо знищити з землі. Бортова апаратура літаючого апарату дозволяє йому рухатися в автоматичному режимі, а програма розпізнавання цілей – виявляти і знищувати ворожі об'єкти за лічені хвилини.