Кібератаки на парламент Німеччини організувала Росія

поділитись
У Немеччини є нові докази того, що саме російські хакери здійснили кібератаку на Бундестаг. Це вже не перша атака росіян на країну НАТО

Хакери з Росії в черговий раз нагадали про себе. Стало відомо, що кібератаки на парламент Німеччини в 2015 році організували саме російські спецслужби.

Утім, у прокуратурі Німеччини поки не роблять ніяких висновків - розслідування триває. Проте один з високопоставлених чиновників зі сфери безпеки стверджує, що відповідальність за кібератаку несе російська військова розвідка, пише видання Der Spiegel.

Влада переконана, що атаку проти комп'ютерної мережі Бундестагу в першій половині 2015 організувала російська державна хакерська група, відома під назвами Sofacy і APT28. Ця група фінансується урядом Росії.

У результаті кібератаки хакери отримали доступ до серверів Бундестагу і невідомо, в якій саме інформації вони були зацікавлені. Подібні хакерські атаки за останні кілька років траплялися кілька разів, у тому числі і в інших країнах НАТО.

Також хакерська атака на українські електромережі в кінці грудні минулого року викликала серйозне занепокоєння серед американських компаній, які надають комунальні послуги, пише Star. "Те, що відбулося в Україні 23 грудня, стало першою кібератакою, яка викликала відключення електромережі, і одним з небагатьох прикладів, коли хакерські дії мали фізичний вплив на об'єкти інфраструктури, а не просто привели до втрати або крадіжки даних", - пише видання.

Читайте також: Кібербезпека та нова зброя - пріоритети від РНБО

Ряд енергокомпаній США, серед яких Electric Power Company Inc, Duke Energy Corp, Nextera Energy Inc і PG & E Corp, в останніх річних звітах вже заявили про уразливість до кіберризиків. Вони окремо наголосили, що їх страховки, ймовірно, не покриють всі витрати, пов'язані з потенційними атаками.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
кібератака на Бундестаг, кібератаки російських хакерів, кібервійна Росії проти НАТО
Вибір редакції, Шоу-бізнес
16.08.2018
Безпеку ваших рахунків ніхто не гарантує, погляньте як це відбувається
0
0
15:00 14.08.2018
Не втрачайте оптимізму, адже доведеться витерпіти багато труднощів
0
0
12:00 02.08.2018
Що ж буде, коли ці дві країни все ж таки зважаться наставити один на одного зброю
0
0
17:14 19.07.2018
Пристебніться, ми покажемо вам, чому молитися перед польотом та посадкою - добра традиція в Україні
0
0
07:34 18.07.2018