Ще на початку року жителі столиці просили київську владу не засипати водойму на Лівому березі, що іменується в народі як "Качине озеро", через велику кількість качок та іншу живність, що мешкає в екосистемі водойми. Але зараз роботи по забудові поновилися і забудовник знову почав знищувати озеро.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа Водним Кодексом земля під водоймою, як і прибережна смуга, належить до земель водного фонду. Умови використання таких земель обмежені законодавством. Але ця земля була передана під забудову рішенням Київради від 26 грудня 2014 року. Навесні 2015 року почалися підготовчі роботи до будівництва. Забудовник почав засипати водойму. Активісти стверджують, що це є озером, тоді як міська влада та "Житлоінвестбуд-УКБ" посилаються на рішення КП "Інституту генерального плану міста Києва" про відсутність водойм на даній ділянці.
Читайте також: 4 пункти депозитного договору, в яких банки обманюють своїх клієнтів
У березні після неодноразових протестів жителів столичного масиву Позняки, забудовник прискорив роботи по засипанню водойми.
Активісти організовували нічне чергування. Після протестів забудовник припинив засипати озеро, але зараз роботи знову відновлені.
"Машини йдуть одна за одною. Засипають озеро. Наші активісти знову збираються. Ми не дамо тут влаштовувати свавілля. Хіба можна засипати озеро?", - обурюється місцевий житель Сергій Миронюк.
У свою чергу, так звані, жертви афери "Еліта-Центр", захищають будівництво. На даній ділянці КП "Житлоінвестбуд-УКБ" має намір звести шестисекційний багатоповерховий будинок на 1 276 квартир. Близько 100 квартир планується передати постраждалим від афери "Еліта-центр".
Мер Києва Віталій Кличко, вважає знищення водойми законним.
"Всі ці поля, луки і озера почали засипатися піском законно. Згідно з планом міста там виріс масив, який сьогодні ми називаємо Харківським. Я не знаю, скільки озер там було засипано. Ми можемо довго говорити, що нібито там засипали рибу, жили пташки ...
Київрада проголосувала, прийняла рішення. Зараз там йде будівництво житлового комплексу. Поруч велике озеро, згідно з інвестиційним договором там робиться рекреаційна зона для жителів. На величезному озері. А це озеро Качине - воно ж 20 на 30 метрів. Калюжа, одним словом. Це стає політичною спекуляцією. Розповідають, що там величезна кількість тварин, які знаходяться в Червоній книзі. Це не більше, ніж спекуляції. По-друге, зона Позняків на плані міста розглянута як зона будівництва", - висловив свою думку з цього приводу Кличко.
Депутат Київради по округу Дарницького району Ігор Мірошниченко, зазначив, що замість того, щоб вирішити цей конфлікт, влада зіштовхує людей лобами.
"Озеро Качине, служби благоустрою повинні привести до того стану, в якому воно повинно знаходитися відповідно до Генплану-2020. Є маса вільних ділянок. Дарницький район перенаселений, але якщо їм хочеться будувати саме тут, то можна знайти ділянку через дорогу і не засипати озеро. Я впевнений, що якби будинок на цьому місці був побудований, то люди, які оселилися б у ньому, вимагали б зелену зону, яку вони і знищують своєю ініціативою", - підкреслив Мірошниченко.
При цьому існує рішення Управління водних ресурсів у м.Києві та Київській обл. яким водойму на Здолбунівській визнають озером. Аналогічний висновок зробив Інститут управління та економії водних ресурсів. Проектні рішення з приводу ліквідації даного озера не узгоджувалися з Держагенством водних ресурсів.
"До мене ніхто не звертався. Я не знаю, що там відбувається. Цим повинна займатися екологічна інспекція", - прокоментувала ситуацію і. о. міністра екології та природних ресурсів Ганна Вронська.
У квітні кияни опублікували петицію на сайті Київської міської ради. У зверненні вони просять врятувати Качине озеро на Позняках.
"На Позняках є прекрасне озеро Качине. Його в цьому році безжально намагалися засипати будівельним сміття. Незважаючи на те, що озеро є територією проживання та гніздування різноманітних птахів, і те, що там рибалять жителі щодня, значну його частину поки засипано.
Згідно з інформацією Державного інституту управління та економіки водних ресурсів озеро є природним об'єктом, а саме, старічним озером на ділянці колишнього русла річки (стариці). Це озеро зафіксовано на карті Києва ще в 1932 році ...", - написано в петиції.
На сьогоднішній день під петицією зібрано 5889 підписів.
22 червня, Анна Сандалова депутат Київради від "Самопоміч", на своїй сторінці в Фейсбук опублікувала повідомлення.
Читайте також: Електронні сигарети допомогли кинути курити мільйонам людей
"13 статей Земельного кодексу та 6 законів України - саме стільки було порушено під час знищення на папері озера "Качине". Кількість порушень ще раз підтверджує масштаб афери при прийнятті рішення про будівництво будинку на розі Григоренко та Здолбунівської. Департаменти, які це зробили, ввели в оману, як депутатів так і все суспільство міста. При цьому я впевнена - що не в перший і не в останній раз. Тюрма ридає за своїми "синам ..", - говорить Сандалова.
Депутат зазначила, що поки рано говорити про те, яке значення матиме ця експертиза, але вона однозначно важлива.
При землевідведенні план забудови був розроблений і затверджений зі значними порушеннями земельного законодавства і законів України був реалізований при порушенні 13-ти статей Земельного кодексу України та 6-ти законів України. - така відповідь Державної інспекції сільського господарства в м. Києві на лист столичної прокуратури.