Міжнародна рейтингова агенція Fitch понизила рейтинги корпорації Ріната Ахметова ДТЕК до рівня "неминучого дефолту". Фінансові аналітики пояснили пониження рейтингу валютної та політичною нестабільністю в Україні та різким падінням рентабельності компанії.

"Станом на кінець 2014 року ДТЕК отримав відмови основних кредиторів з рефінансування боргів. Довгостроковий прогноз знижений до рівня" C ", що вказує на неминучий дефолт через дуже слабку ліквідність компанії", - йдеться в прес-релізі Fitch.

Активи компанії становлять $314 млн. Тим часом до кінця квітня ДТЕК має повернути боргів лише за єврооблігаціями на $200 млн.

Аналітики згадали відчуження кримської філії ДТЕК та слабкість українських банків, зокрема доньці головної корпорації Ахметова – Українського Міжнародного Банку. Загальні причини – це зниження ВВП на 5% та інфляція у 26% в Україні протягом 2015 року. Рентабельності корпорації впала щонайменше на 20%.

Експерти вказують, що ДТЕК тримається лише тому, що є часткою головної корпорації Ахметова СКМ.

Популярні новини зараз

Тоня Матвієнко привчила до особливої розкоші свою доньку від Арсена Мірзояна: викликає заздрість

Фіналістка шоу "Холостяк" показала Максиму Чмерковському, що він втратив: "Здалося Анджеліна Джолі"

Дівчина встала на коліно перед відкинутим Огнєвіч Максом Тарапатою: "Пропозиція руки і серця"

Юну вчительку молодших класів забили під час пробіжки, тужить вся школа: "Школярі спустошені"

Показати ще

"Велика частка активів корпорації опинилися на окупованої території і нічого не коштують. Якщо активи великого бізнесу зменшуються на 25% - ти банкрут. Якщо втрачено більше чверті – ти банкрут ще вчора. Усі інші активи СКМ – транспорт, логістика, страхування та решта пов'язані з видобуванням ресурсів. Дивно, як вони досі тримаються", - каже економіст Павло Мельник.

Експерт також зазначає, що на українські компанії поза зоною бойових дій, криза не вплине так важко.

"Великий бізнес пережив інфляцію у 2014 році в 30%, переживе і 26-28% у 2015-му. Головне, що вони зберігають цінність своїх активів, на відміну від ДТЕК", - підсумував Мельник.

У прес-службі ДТЕК "Знай" відмовилися коментувати рейтинг Fitch, заявив, що самі побачили їх в Інтернеті та готують відповідну заяву.

Нагадаємо, чистий збиток ДТЕК в 2014 р становив 19,6 млрд грн.