Студенти Далянського університету національностей вигадали пральну машину, яка "вбиває двох зайців": тримає тіло в тонусі та пере одяг без енерговитрат. Натискаючи на педалі, ви крутите барабан, на рух якого зазвичай іде електроенергія.

Концепт називається BWM, що розшифровується як bike washing machine - вело-пральна машина, - пише Mashable.

Гібрид велотренажера і побутової техніки генерує додаткову енергію, яка підживлює дисплей, або може накопичуватись. Тобто, якщо доробити прилад, то можна буде крутити не одразу, або мати певні проміжки часу для перепочинку.

Читайте також: ТОП-15 винаходів маленьких геніїв (фото)

Китайські студенти поки не відповіли на питання, скільки саме доведеться крутити педалі, щоб відбувся повний цикл прання.

Щоправда, потужності подібних велопроектів можна оцінити і за прикладами роботи інших енергозберігаючих проектів. Наприклад, екологи із українського "Кіно просто неба", пропонують "чистий" варіант спільного перегляду стрічок на великому екрані без підключення до розетки.

Вони беруть для цього звичайний велосипед, який кріпиться заднім колесом на підставку, що використовують спортсмени взимку. Завдяки йому двоколісний друг перетворюється на велотренажер. Також до рухливого колеса долучається прилад, який генерує енергію на акумулятор.

До такої "батарейки" підключають проектор та повноцінну велику колонку. Якщо покрутити педалі протягом 40 хвилин, можна переглянути 1,5-годинний фільм

Нижче - кілька відео із варіантами, коли люди вигадували власні варіанти екологічної та економної пральної машинки.