Скандал довкола інфекційної лікарні розгорівся у столиці. Активісти виявили, що інфекційне відділення Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського приховує поломку системи знезараження стоків та без належного очищення зливає їх в загальну міську каналізацію.

Про це заявивив голова громадської організації "Люстрація та чесність", колишній депутат Михайло Блавацький. За його словами, активістам організації стало відомо про поломку обладнання у лікарні зі слів самого персоналу.

"У відділенні проводиться лікування найскладніших інфекційних хвороб. Поломка очисного обладнання – це недотримання санітарно-епідеміологічних норм. У Оболонському районі Києва мешкає 317 тисяч людей. Виходить, що їх наражають на небезпеку, адже стоки з каналізації можуть потрапляти у грунт та у питну воду", - каже Блавацький.

Відділення по вулиці Галицька, 4 приймає хворих з підозрою на інфекційні захворювання з 2013 року. Надає допомогу недужим не лише на побутові інфекції, а й хворим на дуже небезпечні ВІЛ, гепатит тощо. Тут же розташована і реанімація, та діє стаціонар для хворих на нейроінфекції.

Персонал лікарні, за словами Блавацького, розповів про те, що у відділенні погано працює система знезараження стічних вод на первинному етапі – а саме дренажний насос. Система початково мала звужені діаметри каналізаційних трубопроводів. Це звуження призводило до проблем під час експлуатації. Зараз насос взагалі не працює.

Популярні новини зараз

Валюха зі "Сватів" поплатилася за довгого язика, як провчили улюбленицю Кварталу 95

Оля Полякова в бікіні, латексі і навіть голяка, - найгарячіші фото Королеви Ночі

Мільйони пенсіонерів залишаться без надбавки в березні, хто в "чорному" списку

Сині кити - ще квіточки, ця гра може коштувати життя вашій дитині, відео

Показати ще

Керівник прес-служби Академії медичних наук Людмила Гордон стверджує, що проблема вигадана.

"Проблема з насосом була спочатку – при введені в експлуатацію об'єкта у 2013 році. Через систему знезараження стоків об'єкт не прийняли в експлуатацію. За деякий час систему замінили і привели до ладу. І лише тоді об'єкт прийняли в експлуатацію. Зараз такої проблеми не існує – усе працює, як і повинно працювати, стоки знезаражуються", - каже Людмила Гордон.

Активісти організації "Люстрація та чесність" стверджують, що надіслали листи у державні інстанції з вимогою перевірити систему та прояснити ситуацію.

Мешканці мікрорайону Оболонь стурбовані такими заявами.

"Не хотілось би підхопити якусь сальмонелу чи гепатит через воду. Всі ми знаємо, як працюють державні служби, та що робиться у державних лікарнях. Тому хвилювання є. Побачимо, чим закінчиться справа. Влада мусить надати якісь докази, що насос справний", - каже киянка Марина Полянська.