Ринок комунальних послуг в Україні цілком залежить від монополістів, які не враховують інтереси громадян. Так, взаємні борги держави, киян, Київенерго і Нафтогазу залишили багатьох мешканців столиці без гарячої води. Постачання поновляться, але ринок комунальних послуг завмер в передчутті нового переділу, пише "Finance.Ua".

Цього літа кияни вчергове стали заручниками боротьби бізнес-груп за столичний ринок комунальних послуг. Постійні відключення води стали звичною справою для столичних мешканців.

Читайте також: На зміну ЖЕКам прийдуть керуючі компанії

Заборгованість компанії Ахметова перед "Нафтогазом" за поставлене блакитне паливо перевищує 260 млн грн, проте не цей борг став причиною блокування грошей, яке відбулося за рішенням суду 4 червня. Енергетичний держгігант виставив до "Київенерго" санкції на 1,5 млрд грн - це штрафи за газові борги 2014-2015 років. Самі борги при цьому були погашені.

"Нафтогаз" пред'явив претензії не тільки до "Київенерго", а й ще до 103 аналогічних компаній в інших регіонах України. У відповідь на заяви ахметовської компанії і розвішані нею оголошення, держмонополія звинуватила її в шантажі.

Популярні новини зараз
«Керівництво НАБУ має піти з ганьбою», – захисник Маріуполя Богдан «Тавр» Не тільки дронами, а й ракетами: рф може збільшити кількість масованих атак на Україну Реєстрація почалася: українці отримають по 3600 гривень щомісяця Заплатили — і стали боржниками: українцям пояснили підступну помилку у платежах за газ
Показати ще

"Київенерго" не має шантажувати киян власними боргами, - говорилося в прес-релізі "Нафтогазу". - Очевидно, що "Київенерго" намагається зробити своїх клієнтів заручниками в боротьбі за можливість не повертати борги ".

Невідомо, як подібні ситуації позначаться на бажанні Ахметова продовжувати керувати київськими тепломережами та теплоелектроцентралями, контроль над якими він, згідно з договором, втратить в кінці 2017 року. Київська мерія так і не зробила цей договір публічно доступним.

Прибічники Кличка та він сам заявляли , що мерія хоче повернути контроль над активами собі. Ахметовський "ДТЕК" зайняв позицію, що поставки тепла не дуже-то і вигідний бізнес, боротися за який холдинг за всяку ціну не має наміру.

Проте не обійшлося і без інтересів провладних сил. Інтерес Порошенко і Кононенко до комунального бізнесу підтверджує Володимир Бондаренко, голова комісії Київради з питань житлово-комунального господарства. Ці інтереси не обмежуються "Київенерго" - дивляться керуючі активами Порошенко і на "Київводоканал".

"Київводоканал" цікавий не тільки як окремий бізнес, а й як ресурс для основного активу президента - кондитерської компанії Roshen. Так, в середині червня комісія Київради з питань житлово-комунального господарства отримала пакет з пропозиціями про безкоштовну передачу належать "Київводоканалу" артезіанських свердловин.

Це означає, що переділ столичного ринку комунальних послуг - результат конкуренції олігархічних груп, в той час як поліпшити якість цих послуг могла б конкуренція профільних інвесторів. У мерії багато разів говорили, що шукають таких інвесторів, але поки їх не знайшли.