Пізні прийоми їжі можуть суттєво впливати на роботу серця та підвищувати ймовірність розвитку різноманітних захворювань. Важливо звертати увагу не лише на те, що саме ви споживаєте, а й на час останнього прийому їжі. Про це йдеться у статті Today.

Чоловік та жінка їдять
Чоловік та жінка їдять

Кардіолог Вільям Краус наголошує, що одна з головних рекомендацій, яку він дає кожному своєму пацієнту - утримуватися від їжі після вечері. Особливу увагу варто звертати на нічні перекуси - їх краще уникати, якщо ви хочете зберегти здорову масу тіла.

За його словами, люди часто тягнуться до снеків та солодких напоїв, сидячи перед телевізором увечері. Це перетворюється на шкідливу звичку. Їжа, з’їдена пізно ввечері або безпосередньо перед сном, не використовується організмом як джерело енергії - вона просто відкладається про запас.

"Ваш організм не потребує цієї їжі, оскільки це зайві калорії, які потрапляють у тіло без потреби. До того ж пізня вечеря може порушити сон", - пояснює Краус.

Популярні новини зараз
"Такого в історії не було": експерт назвав міста, на які наступатиме армія росії Не тільки дронами, а й ракетами: рф може збільшити кількість масованих атак на Україну Власникам газових плит доведеться заплатити 360 грн: до кого прийде перевірка Соціальна допомога для 60-річних: хто зможе отримати в серпні
Показати ще

Нічне споживання їжі напряму пов’язане з підвищеним ризиком ожиріння, зростанням рівня холестерину, проблемами з серцем, а також посиленням артеріальної жорсткості. У зв’язку з цим періодичне голодування може бути корисним для серця - воно допомагає контролювати запальні процеси в організмі.

Лікарка Наталія Азар радить припиняти прийом їжі щонайменше за три години до сну. Це дозволяє організму природним шляхом перейти у фазу нічного голодування та активувати метаболічний режим, за якого тіло починає спалювати жир після використання всіх запасів глюкози.

Дієта, зображення з вільних джерел
Дієта, зображення з вільних джерел

Одним із популярних варіантів є інтервальне голодування за схемою 16:8, коли людина не їсть протягом 16 годин, а харчується у восьмигодинне "вікно", наприклад, з 10:00 до 18:00 або навіть раніше. Щоб не відчувати голоду ввечері, бажано вечеряти ситно - з високим вмістом білка та клітковини.

Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.