Вчені із техлоголічного університету, що в Массачусетсі, довели, що в каменях, яким понад 640 мільйонів років містяться органічні речовини, які належать звичайним морським губках. Про це сьогодні пише Еспресо.TV.

Дослідники працювали на молекулярному рівні із скам'янілим ліпідом холостерину. Дослідники кажуть, що такий ліпід виробляють окремі види морських водоростей та морські губки.

Читати також: Розтовстілого їжака посадили на дієту (фото)

Щоб побачити і зрозуміти процес з середини, вчені знайшли ген, який відповідає за появу ліпіду. Для цього дослідники зіставили геноми тридцяти організмів, зокрема окремі рослини, гриби, водорості та морські губки. Необхідний ген (SMT) був присутній тільки в морських губок і морських водоростей окремих різновидів, якщо точніше, в них виявили лишню копію цього гена.

Зрештою, дослідники зрозуміли, що зайву копію гена морські губки одержали набагато раніше водоростей , а саме - 640 млн. років тому. Відповідно, морські губки стали таким чином найдавнішими тваринами на планеті.

Популярні новини зараз
Платіжки спустошать гаманці: з 1 червня зростуть тарифи на важливу комунальну послугу З відстрочкою можна попрощатися: кого "Оберіг" відправляє у чорний список На пенсійний картці буде по нулях: пенсіонерам дали час до 31 числа, інакше залишаться без копійки Пенсія на картку більше не прийде: кого терміново чекають в ПФУ
Показати ще