Вчені із техлоголічного університету, що в Массачусетсі, довели, що в каменях, яким понад 640 мільйонів років містяться органічні речовини, які належать звичайним морським губках. Про це сьогодні пише Еспресо.TV.

Дослідники працювали на молекулярному рівні із скам'янілим ліпідом холостерину. Дослідники кажуть, що такий ліпід виробляють окремі види морських водоростей та морські губки.

Читати також: Розтовстілого їжака посадили на дієту (фото)

Щоб побачити і зрозуміти процес з середини, вчені знайшли ген, який відповідає за появу ліпіду. Для цього дослідники зіставили геноми тридцяти організмів, зокрема окремі рослини, гриби, водорості та морські губки. Необхідний ген (SMT) був присутній тільки в морських губок і морських водоростей окремих різновидів, якщо точніше, в них виявили лишню копію цього гена.

Зрештою, дослідники зрозуміли, що зайву копію гена морські губки одержали набагато раніше водоростей , а саме - 640 млн. років тому. Відповідно, морські губки стали таким чином найдавнішими тваринами на планеті.

Популярні новини зараз
Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини Дощі, грози і навіть заморозки: шашлик на Великдень доведеться відкласти, синоптики попередили про негоду Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома Гречку, соняшникову олію та борошно будемо купувати за новими цінами: скільки доведеться викласти
Показати ще