Якщо ви полюбляєте розчинну каву, можливо, варто переглянути свої звички. Нещодавно оприлюднене дослідження показало, що її регулярне вживання може різко підвищувати ризик вікової макулярної дегенерації (ГТД) - однієї з основних причин сліпоти у світі, пише New York Post.

Як зазначено у повідомленні, особливо це стосується людей із певною генетичною схильністю - у них ризик розвитку сухої форми ГТД, яка є найпоширенішою і наразі невиліковною, зростає на 700%.

Кава, раф, фото: Знай.ua
Кава, раф, фото: Знай.ua

Науковці проаналізували дані понад 500 000 осіб, які зберігаються у базі британського Біобанку, і з'ясували, що серед тих, хто п'є розчинну каву та має специфічну генетичну схильність, імовірність захворіти на суху ГТД зростає у сім разів.

"Це генетичне перетинання вказує на те, що можуть існувати спільні біологічні шляхи або метаболічні процеси, які пов'язують споживання розчинної кави з ризиком розвитку сухої ГТД", - зазначив співробітник відділення офтальмології госпіталю Шиян Тайхе при Китайському медичному університеті Сівей Лю.

Популярні новини зараз
Зволікати не можна: чоловікам дали 10 днів, щоб не перетворитись на ухилянтів ТЦК почали вилучати права на блокпостах: адвокат пояснила, що потрібно робити Замість субсидій оформлятимемо кредити: українцям готують нові тарифи Гроші більше не прийдуть на картку: щомісячні виплати скасують, якщо не виконаєте нові умови
Показати ще

Науковці провдять дослідження
Науковці провдять дослідження

Він наголосив, що такі дані "дають нове розуміння механізмів виникнення ГТД та відкривають можливості для розробки індивідуальних методів профілактики, зокрема зміни способу життя на основі генетичних особливостей". Висновки науковців свідчать про те, що коли йдеться про здоров'я очей, "не вся кава однаково корисна".

"Кава залишається одним із найпопулярніших напоїв у всьому світі та містить поліфеноли й антиоксиданти, які можуть мати нейропротекторні властивості", - підкреслив доктор Лю.

Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.