Вперше в світі австралійські вчені та техніки надрукували на 3D-принтері діючий реактивний двигун.

Університет та його дочірня компанія Amaero уклали контракт з французькою авіакосмічною компанією Safran, яка надала допоміжну силову установку - газотурбінний двигун. Він використовується на приватних реактивних літаках , наприклад на Dassault Falcon 20, повідомляє Lenta.ru із посиланням на університет Монаша.

"Це був наш шанс показати, що ми можемо, - говорить професор Сіньхуа Ву із центру Монаш, - Але коли ми розглянули плани, зрозуміли, що двигун еволюціонував протягом багатьох років виробництва. Тому розклали двигун на шматки і сканували компоненти. Тоді ми надрукували їх у двох примірниках. Це був складний проект, на який витрачено рік часу".

Конструкція двигуна була розроблена ще в 1960-х роках, тобто для нього відсутні креслення в електронному вигляді. Тому дослідники при університеті витратили кілька місяців на вивчення внутрішнього устрою двигуна, сканували деталі. Потім надрукували 14 основних компонентів з титану, алюмінію та нікелевого сплаву. Власне на друк двигуна витратили лише 30 днів.

Виготовили лише два примірника реактивного двигуна. Один з них виставлений на Міжнародному австралійському авіашоу, яке зараз проходить в Мельбурні в аеропорту Авалон. Інший - в Тулузі, в штаб-квартирі дочірньої компанії Safran-Microturbo.

Популярні новини зараз

Хотіла заощадити: навіть найближчі друзі висміяли молоду наречену за нестандартний вчинок

Спливли нечувані деталі загибелі заробітчан у Польщі: перекрите повітря та приміщення з азотом

Українка поскаржилася на ПриватБанк: множать на 6 без попередження

Розкішні груди Лорак ледь не випали з міні-сукні: пристрасні танці на сцені

Показати ще

Невдовзі дослідники планують випробувати окремі компоненти двигуна в реальних льотних умовах.