Вперше в світі австралійські вчені та техніки надрукували на 3D-принтері діючий реактивний двигун.

Університет та його дочірня компанія Amaero уклали контракт з французькою авіакосмічною компанією Safran, яка надала допоміжну силову установку - газотурбінний двигун. Він використовується на приватних реактивних літаках , наприклад на Dassault Falcon 20, повідомляє Lenta.ru із посиланням на університет Монаша.

"Це був наш шанс показати, що ми можемо, - говорить професор Сіньхуа Ву із центру Монаш, - Але коли ми розглянули плани, зрозуміли, що двигун еволюціонував протягом багатьох років виробництва. Тому розклали двигун на шматки і сканували компоненти. Тоді ми надрукували їх у двох примірниках. Це був складний проект, на який витрачено рік часу".

Конструкція двигуна була розроблена ще в 1960-х роках, тобто для нього відсутні креслення в електронному вигляді. Тому дослідники при університеті витратили кілька місяців на вивчення внутрішнього устрою двигуна, сканували деталі. Потім надрукували 14 основних компонентів з титану, алюмінію та нікелевого сплаву. Власне на друк двигуна витратили лише 30 днів.

Виготовили лише два примірника реактивного двигуна. Один з них виставлений на Міжнародному австралійському авіашоу, яке зараз проходить в Мельбурні в аеропорту Авалон. Інший - в Тулузі, в штаб-квартирі дочірньої компанії Safran-Microturbo.

Популярні новини зараз

Тисяча порушень в день: у Києві запрацювала камера автофіксації з новою функцією

Курорт під Львовом перетворився на зимову казку — затамуйте подих і насолоджуйтеся красою

Потап тицьнув львів'ян носом у російську попсу: "Слухають, особливо на Заході"

Під Львовом Audi влетів у Mercedes, троє загиблих - кров і покришки по всій дорозі

Показати ще

Невдовзі дослідники планують випробувати окремі компоненти двигуна в реальних льотних умовах.