Унікальну шифрувальну машину "Лоренц" часів Другої світової війни, яка влаштована ще складніше, ніж легендарна "Енігма", виставили на інтернет-аукціоні "eBay".

Машину знайшли в сараї в графстві Ессекс в Великобританії, повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на "Бі-бі-сі".

Як лот на аукціоні "Лоренца" побачили волонтери з Національного музею комп'ютерів, розташованого в Блетчлі-парку. Саме там під час війни знаходився головний шифрувальний підрозділ Великобританії

За унікальний лот, який в описі був помилков названий телетайпом, продавець просив усього 9,5 фунта (трохи менше 20 доларів). Зовні шифрувальна машина нацистів виглядала, як електромотор у чорному корпусі.

Волонтери з музею відразу знайшли цю позицію на аукціоні і придбали її. На жаль, в апараті бракувало деяких деталей.

Популярні новини зараз
Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

Виявляється, машина "Лоренц" дійсно схожа на телетайп чи друкарську машинку. На клавіатурі набиралося повідомлення німецькою мовою, потім воно зашифровувати за допомогою 12 окремих дисків, кожен з яких в свою чергу мав кілька контактів. У Національному музеї комп'ютерів пояснили, що машину "Лоренц" використовували для передачі стратегічно важливих повідомлень.

Тепер ентузіастам додалося роботи: вони сподіваються зібрати "Лоренца" докупи та спробувати відтворити процес шифровки, а потім і дешифрування.

Читайте також: Автівка Бонда пішла з молотка за $3,5 млн (фото, відео)

"Енігма" – шифрувальна машина часів Другої світової війни. Основою її механізму є диски з 26-ма перепайками. У грудні 1932 року польські шифрувальники вперше зламали німецькі військові шифри "Енігми". Ця машина отримала погану славу, тому що криптоаналітики антигітлерівської коаліції змогли розшифрувати велику кількість повідомлень, зашифрованих з її допомогою. Спеціально для цих цілей була створена машина з кодовою назвою "Бомба", що надала значну перевагу антигітлерівській коаліції у війні. Уся інформація, отримана криптоаналізом з її допомогою, мала кодову назву "ULTRA".