Цього року на програму субсидування населення було виділено 35 млрд. грн. плюс ще 5 мільярдів дійдуть до кошторису згодом. Такі дані наводить експертний аналіз, який підготували журналісти "Главкому". Фахівці в один голос зазначають, що ситуація з субсидіями залишається в країні вкрай напруженою, адже доходи населення часто менші порівняно з рахунками за комунальні послуги.

"Масові субсидії породжуватимуть покоління утриманців. Це величезна соціальна бомба, яку нині закладає на десятиліття вперед нерозважлива політика влади", - вважає заступник директора Інституту соціології НАНУ Євген Головаха.

Єдиному кому в цій системі й досі залишається комфортно – так це державному монополісту "Нафтогаз України". Колишній член НКРЕ Віктор Меркушов розповів, як компанія використовує гроші українців та маніпулює субсидіями.

"Наприклад, якщо одному домогосподарству (2 особи) за нормами щомісяця виділяють приблизно 400 кубометрів газу, то й субсидія нараховується на вартість цього ж обсягу. Якщо ж в дійсності домогосподарство спожило лише 250 кубометрів, а не 400, субсидія все одно в повному обсязі буде автоматично перерахована з державного бюджету власнику газу, тобто, компанії "Нафтогаз України", - наголошує експерт.

Читайте також: Богословська розповіла про нелегальний газовий бізнес Авакова

Популярні новини зараз
З'ясовуватимуть після конфіскації: адвокат розповів, як "забиратимуть" авто на користь ЗСУ В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити Субсидії вам не бачити: що не враховують українці, звертаючись по допомогу
Показати ще

"Більше того, коли ми аналізували дані на 20 квітня, то виявили, що понад 20 млрд грн, виділених на субсидії, застрягли на рахунках "Нафтогазу", - додав Меркушов. По словам експерта ситуація за цей рік так і не змінилась, до "Нафтогазу" неодноразово зверталися журналісти з проханням прокоментувати цю ситуацію, утім відповідей так і не було.

На недобросовісність компанії щодо споживачів на "Нафтогаз" жалілися і комунальники. "Лише на кабальних умовах погоджується підписувати договори з тепло-комунальними підприємствами на постачання газу, який їм потрібен улітку для виробництва гарячої води", - стверджують комунальники.

Причина в тому, що комунальні підприємства шаленими темпами нарощують заборгованість за газ, використаний для виробництва теплової енергії - на 18 травня прострочена заборгованість перевищила 18,2 млрд грн, із них за 2016 рік - 2,9 млрд.

Проте монополіст стоїть на своєму. І відразу після завершення опалювального сезону "Нафтогаз України" в ультимативній формі розіслав попередження всім комунальникам, що 1 квітня будуть розірвані угоди на постачання газу, якщо вони не погасять борги за вже спожитий газ. Але зробити це практично неможливо, адже з нового року, через нестабільну економічну ситуацію в країні були вимушені платити майже в півтора рази більше.