Перш ніж вилікувати хворобу, слід знайти причину, що її викликає. Саме над цією задачею б'ються тисячі науковців по всьому світу, аби з'ясувати, які ж фактори викликають рак.

Швецькі вчені провели дослідження, у результаті якого виявили, що однією з причин, яка збільшує шанси людини поповнити ряди онкохворих, є вживання газованих напоїв, пишуть "Аргументи тижня".

За висновками групи дослідників під керівництвом професора Каролінського університету Сусанни Ларссон, газовані напої збільшують ризик онкологічних захворювань до 80%. Причому сама по собі газована вода не смертельно небезпечна, але вона піднімає рівень цукру, викликаючи такі проблеми як ожиріння і діабет. А ці захворювання у свою чергу можуть призвести до раку печінки та жовчного міхура.

Читайте також: Третина хворих на аденому українців помирає

У дослідженні шведського вченого брали участь понад 70 тисяч добровольців у віці від 50 років, а сам експеримент тривав понад десять років. Людей попросили заповнити анкети, в яких респонденти відповідали, скільки газованих напоїв вони вживали минулого тижня, місяць тому і протягом півроку.

Через 13 років вчені перевірили, скільки опитаних за цей час захворіли на рак та інші тяжкі недуги. Як виявилося, люди, котрі вживали газовані напої, на 80 відсотків частіше страждали від онкозахворювань.