Наслідки бомбардувань Хіросіми і Нагасакі перебільшені.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це йдеться в досліджень французького молекулярного біолога Бертрана Джордана (Bertrand R. Jordan), яке було опубліковано в журналі GENETICS, повідомляє EurekAlert!
Вчений систематизував більше 60 робіт про результати атомних ударів США по містах Хіросіма і Нагасакі.
У своєму аналізі Джордан врахував інформацію, що стосується 100 тисяч людей, що вижили після бомбардувань. Крім того, було враховано понад 70 тисяч їхніх дітей, а також 20 тисяч людей, які не піддалися впливу радіації.
Головний висновок, який був зроблений вченим - наслідки бомбардувань сильно перебільшені.
Раніше вважалося, що рак і генетичні захворювання були дуже характерні для тих, хто пережили бомбардування та їхніх дітей. Однак Джордан виявив, що захворюваність на рак серед тих, хто пережили падіння атомних бомб була трохи вищою, ніж у тих, кого радіація не торкнулася. За 1958-1998 рр. ця різниця склала всього 10%. Раковим захворюванням найчастіше піддавалися жінки.
Крім того, вченому не вдалося виявити зростання числа генетичних захворювань у дітей людей, які пережили трагедію.
Більш того, тривалість життя людей, які пережили бомбардування виявилася лише на кілька місяців меншою за життя людей, що не зазнали впливу радіації.
Вчений зазначив, що більша частина тих, що вижили, "відбулася" незначними дозами радіації - менше 1 грея.
Молекулярний біолог в своєму дослідженні звернув увагу ще на один вже сучасний аспект питання. На думку Джордана, ризики від атомної енергетики також перебільшені. Вчений вважає, що вугільна і хімічна промисловості більш небезпечні (якщо говорити про ракових захворюваннях).
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.UA", США скинули атомну бомбу на Хіросіму 6 серпня 1945 року. Нагасакі піддався бомбардуванню через три дні - 9 серпня. Сукупна кількість жертв бомбардування досягає 200 тис. людей.