Наступник Яценюка одразу підніме ціни на газ — експерт

поділитись
В Кабмін введуть кiлька молодих і перспективних політиків, щоб показувати суспільству якісні зміни

Відставка Арсенія Яценюка із посади прем'єр-міністра може погіршити економічну ситуацію в Україні, вважає Дмитро Боярчук, директор консалтингової компанії "Кейс-Україна".

"Нашій державі серед іноземних інвесторів вже давно ніхто не вірить. Останні два роки реформи просувалися дуже повільними темпами. Зараз президент і його партія очікують, що Яценюка замінить нинішній голова Верховної Ради Володимир Гройман. Якщо це справді станеться, ми глибше входитимемо в кризу", - говорить "Знай" економіст.

За його словами, рішення Володимиру Гройману диктуватиме призидент. Він їх виконуватиме.

"Нинішній спікер не є реформатором. Він продукт теперішньої системи. Думаю, після його обрання в Кабмін введуть кiлька молодих і перспективних політиків, щоб показувати суспільству якісні зміни. Однак ті політики виконуватимуть функцію обгортки, ніякої ключової ролі грати не будуть. Гройсман вестиме малоефективну економічну політику", - каже Дмитро Боярчук.

Він вважає, що після обрання нового прем'єра ЄС і МВФ можуть змінити стратегію співпраці із Україною.

"Якщо раніше вони йшли нам назустріч і входили у становище, то тепер таких компромісів не буде. Адже за 2 роки немеє ніяких реформ. МВФ важливо, щоб країна, якій він дає позику, змогла віддати кошти в майбутньому. Тому вони тиснутимуть на наш уряд — вимагатимуть жорсткіше позбутися пільг і деяких видатків. Перше, що вимагатимуть — це підвищення цін на газ. Арсеній Яценюк перед відставкою скасував планове підвищення. Наступний прем'єр, незалежно від його прізвища, муситиме повернути підвищення цін", - каже експерт.

За його прогнозами, долар до кінця року в кращому разі коштуватиме 28 грн. Найбільше підвищення буде восени.

"Це якщо не буде жорстких протиріч уряду із міжнародними кредиторами та буде відсутньою політична криза. Якщо місяць за місяцем в уряді відбуватимуться політичні скандали й викриття, то курс може піднятися і вище 30 гривень. Такий варіан можливий, зважаючи на те, що основний претендент на посаду прем'єра є людиною старої системи, а в суспільстві назрівають протестні настрої", - прогнозує фахівець.

У Міжнародному центрі перспективних досліджень вважають, що відставка Арсенія Яценюка не вплине на економічну ситуацію та на курс долара.

"Можливо, якби ця відставка стала чимось несподіваним, то це було б значним впливом на економіку. А так у нас вже більше місяця політична криза. Ця відставка була прогнозована", - каже "Знай" Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.

Читайте також 6 способів зменшити витрати сім'ї

За його словами, у випадку, якщо прем'єром стане Володимир Гройсман, економічна політика в державі суттєво не зміниться.

"Субсидії залишать, інші реформи продовжуватимуть. Навряд чи запропонують альтернативу курсу Яценюка. Адже це майже неможливо. Значних коштів на реформування і зміни в державі немає, політичної волі — також. Натомість є домовленості й зобов'язання із кредиторами", - каже експерт.

Він вважає, що швидкість економічних реформ залежить не лише від уряду, а й від народних депутатів.

"Однією з причин повільних змін у багатьох сферах за останні два роки є те, що Верховна Рада не голосувала за законопроекти уряду, саботвала їх. Така ж ситуація може статися із новим урядом", - говорить Олександр Жолудь.

Нагадаємо, протягом останнього тижня Арсеній Яценюк анонсував зняття мит із вживаних автомобілів.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
відставка яценюка, гройсман, новий уряд, уряд
Стрічка, яка покаже ЧАЕС із зовсім невідомого боку
0
0
12:20 26.04.2018
Стовп на місці, а машина вщент
0
0
01:31 26.04.2018
Найстрашніше, що в "смітник" перетворилися навіть могили
0
0
15:12 15.04.2018
На презентації виступали кілька маловідомих російських виконавців
3
0
13:21 10.04.2018