Значну частину свого життя ми проводимо в стоячому положенні. Тому дуже важливо вміти це робити правильно.

Людина набуває навичок стояння в перші роки свого життя, а потім користується цим пасивним навиком, навіть не замислюючись про те, чи правильно це робить. Однак, в деяких випадках неправильний розподіл ваги може привести до серйозних захворювань.

З дитинства нас привчають до того, щоб при стоянні ми тримали свої коліна розпрямленні, як по стійці "струнко". Але таке загальноприйняте уявлення про правильну стійку в корені не вірне. Розпрямлення колін призводить до величезної навантаженості на них і, в свою чергу, на нижні відділи хребта. Це призводить не лише до неправильної поставі, а також до блокування м'язів живота, що може викликати сексуальні і кишкові розлади.

В результаті такої неправильної стійки ми абсолютно втрачаємо зв'язок зі своїми ногами, що є вкрай важливим психологічним моментом. Експерти з видання Ladyhealth заявляють – втрата зв'язку зі своєю опорою призводить до невпевненості і страху падіння.

Читайте також: Тепер за здоров'ям очей стежитимуть "розумні" лінзи

Популярні новини зараз
Пенсіонерам виплатять рекордну надбавку: хто отримає більше 5 тисяч Поспішайте, доки є час: ТЦК почнуть масово штрафувати українців – за що і на скільки Гребуть усіх, навіть з проблемами зі здоров'ям: ТЦК можуть мобілізувати "тимчасово непридатних" українців Торкнеться клієнтів усіх банків: в Україні з 1 серпня нові правила розрахунку карткою
Показати ще

Експерти радять, як потрібно стояти на ногах, щоб вага тіла розподілялась правильно.

Спробуйте встати і розставити ноги на відстань приблизно 25-30 см. Трохи зігніть коліна, відчуйте в них напругу. Тепер перенесіть вагу на передню частину ступні, дозвольте своїм п'яткам трохи відірватися від землі, після чого розслабте колінні чашечки. При цьому ви можете відчути, як підгинаються ваші ноги, ви можете навіть відчути страх падіння. Не звертайте на це уваги і постарайтесь трохи постояти в такому положенні, що з незвички буде досить важко. Після цього поверніться до звичної для вас стійки. Відчуйте різницю в напрузі і навантаженні.

Практикуючи таку поставу та використовуючи якісні меблі, які не травмують хребет – ліжко, крісла, табурети і т.д. – ви поступово привчите свої ноги розслаблятися, залишаючи напруженими тільки ступні і щиколотки. Також розслабиться ваш хребет, вам стане простіше тримати правильну поставу, тому що вага тіла перенесена з хребта на ступні, а також ви зможете відчути свій живіт.