Вчені давно з'ясували той факт, що, незважаючи на всі небезпечні наслідки, паління має і деякі позитивні ефекти.

Медики американського Національного інституту охорони здоров'я ще в 1966 році під час проведення одного з найбільших в історії епідеміологічних досліджень випадково відкрили, що люди, які палять, страждають на хворобу Паркінсона в три рази рідше, ніж ті, у кого немає цієї звички. Варто зазначити, що це масштабне дослідження вчені провели за даними про медичні страховки майже 300 тисяч ветеранів збройних сил США.

Випадково отримані результати про користь нікотину пізніше неодноразово перевіряли й інші вчені, проводячи багаторазові дослідження. Американець Ден Харлі узагальнив дані цих численних робіт в недавно виданій монографії.

Спираючись на результати робіт своїх попередників, він однозначно стверджує, що негативні наслідки паління пов'язані зовсім не з нікотином. Негативні наслідки, в тому числі, й залежність, викликають численні шкідливі компоненти тютюнового диму, яких на сьогодні досліджено не менше чотирьох тисяч.

Читайте також: Зелений чай і фізкультура здатні побороти хворобу Альцгеймера

Популярні новини зараз
Хоч-не хоч, а в ТЦК йти все одно доведеться: українцям не залишили альтернативи Додаткова підтримка пенсіонерів: нова виплата 944 грн на місяць Нова схема крадіжки - у небезпеці кожен, хто має карту: українцям розповіли, як не втратити гроші Не знайдуть цього в машині – отримаєте штраф: що можуть перевірити копи
Показати ще

А сам нікотин в чистому вигляді - безпечний і сильнодіючий препарат, який здатний поліпшити розумові процеси в головному мозку. Він зменшує неврологічну симптоматику при хворобі Паркінсона, а також стимулює пам'ять і концентрацію уваги на початкових етапах хвороби Альцгеймера. Вчений також зазначає, що застосування нікотину не викликає таких побічних ефектів, як звикання, залежність і "синдром відміни".

Ден Харлі також вказує на те, що насправді нікотинові пластирі, які останнім часом часто застосовуються при відмові від куріння, не приносять користі для позбавлення від цієї шкідливої звички. Однак вони помітно стимулюють діяльність головного мозку.

За словами Харлі, дані численних експериментів підтверджують той факт, що сьогодні нікотин - найсильніший з наявних на ринку стимуляторів розумової діяльності.

Тому вчений упевнений: отруту, здатну однією краплею вбити коня, таки визнають лікарським препаратом - це лише питання часу.