Чергове підвищення акцизу на тютюнові вироби спровокує збільшення частки тіньового ринку сигарет, з якого бюджет України взагалі нічого не отримає.

Якщо в останні роки за рахунок адміністративних заходів вдалося збити частку тіньового ринку до 3%, то в умовах низького акцизу в Росії та Білорусі і з урахуванням напівпрозорого кордону з Росією на Сході можна очікувати на стрибок тіньового ринку з 3% до 50%.

Таку думку висловив фінансовий аналітик Ерік Найман і додав, що контрабанда цигарок з Росії процвітатиме в Україні.

"Це потрійний удар по Україні - та фінансування агресора (головним джерелом контрабанди стане Росія) і спад виробництва, і втрата робочих місць в Україні, і різке падіння надходжень до держбюджету від акцизів на сигарети, на десятки мільярдів гривень в рік. А це буде непоправна втрата для бюджету, яка може спровокувати спочатку неконтрольовану емісію гривні, а потім соціально-політичну кризу", - прогнозує аналітик для видання Голос.UA.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що курс нацвалюти може пробити нову позначку в 60 грн. за долар.

Популярні новини зараз
Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано Гроші доведеться повертати: ПФУ попередив про неточності з виплатами Водії масово отримують штрафи після спілкування з патрульними: за що карають навіть без порушень Виїхав з людиною з інвалідністю, а повернувся сам: що загрожує чоловікам на кордоні
Показати ще