Офшорний скандал організувала Росія - експерт

поділитись
Витік "панамських документів" могли організувати росіяни. На думку експерта, скандал майже не зашкодив Путіну, а хакер, який передав компромат, працював на російський уряд

За витоком "панамських документів" могла стояти Росія. Таку теорію висунув відомий американський економіст і експерт з Росії, колишній радник у Мінфіні РФ Кліффорд Гедді.

У статті, опублікованій на сайті інституту Брукінгса, економіст заявив про можливу причетність Москви до організації витоку і привів ряд аргументів на доказ своєї ідеї. Гедді вважає, Москва "не стала жертвою публікації скандальних "панамських документів", оскільки, по суті, в них майже немає інформації, яка могла б нашкодити російському президенту Володимиру Путіну". Про це повідомляє американська газета The Washington Post.

Натомість у документах міститься інформація, яка ставить у скрутне становище світових лідерів. Як зазначено в статті, на користь цієї ідеї також говорить і те, що пропозиція передати дані фірми Mossack Fonseca німецькому виданню, імовірно, надійшло від хакера, якого підтримував російський уряд, і саме цей перший контакт призвів до публікації витоку.

Читайте також: Je Suis Panama: кращі фотожаби на тему офшорів (фото)

"Той факт, що в "панамських документах" фігурує так мало американців, може говорити про те, що їх дані видалили з метою їх подальшого використання як інструменту шантажу", - вважає експерт. The Washington Post зазначає, що багато експертів визнали переконливими доводи Гедді. Натомість у Кремлі неодноразово називали публікацію "панамських документів" атакою на президента РФ.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
офшорний скандал, панамська компанія, Росія причетна до офшорного скандалу
Стрічка, яка покаже ЧАЕС із зовсім невідомого боку
0
0
12:20 26.04.2018
Стовп на місці, а машина вщент
0
0
01:31 26.04.2018
Найстрашніше, що в "смітник" перетворилися навіть могили
0
0
15:12 15.04.2018
На презентації виступали кілька маловідомих російських виконавців
3
0
13:21 10.04.2018