У Верховній Раді України відбулося перше засідання робочої групи, створеної відповідно до Указу Президента України №180/2016 від 26 квітня 2016 року. На засіданні виступив член робочої групи, президент ВГО "Асоціація платників податків України" Грігол Катамадзе.

Перше засідання робочої групи з підготовки законодавчої бази з протидії виводу прибутків за кордон і зменшення податкової бази, створеної відповідно до указу Президента України, проводила голова робочої групи, голова комітету ВРУ з питань податкової митної Політики Ніна Южаніна.

Читайте також: Цього року українці найчастіше купували автомобілі "Тойота"

Під час засідання учасники робочої групи розглянули та обговорили робочий варіант концепції, який був розроблений Комітетом спільно з фахівцями та експертами економічної області. Як відзначають фахівці, представлена ​​концепція передбачає конкретні кроки плану дій ОПП, які пропонуються для застосування в Україні, а саме оподаткування контрольованих іноземних компаній, визнання іноземних компаній резидентами України, обмеження витрат за фінансовими операціями з пов'язаними особами, запобігання зловживанням у зв'язку із застосуванням договорів про уникнення подвійного оподаткування, запобігання уникнення статусу постійного представництва, а також введення звітності для міжнародних груп компаній.

До слова був запрошений Грігол Катамадзе. "Шановна Ніна Петрівна, спасибі Вам за напрацьований в такі стислі терміни матеріал. Сьогодні я не буду виступати як екс-посол Грузії, не буду розповідати про досвід Грузії або будь-якої іншої країни. Я буду виступати від імені великої бізнес спільноти в Україні - .. Асоціації платників податків України , яка об'єднує в своїх рядах фізичних осіб-підприємців, малий і середній бізнес і повірте мені, я знаю їхню думку. Їжджу по країні, зустрічаюся і чую, що їх мало цікавить, у кого які є офшори, вони намагаються вижити в цих важких економічних умовах, в умовах надмірної фіскалізації з боку держави. Так ось, український бізнес хвилює недосконала, неповоротка і несучасна податкова система. Український бізнес вимагає, і ми весь рік наполягаємо на тому, що потрібно підготувати і прийняти новий, транспарентний, простий, ліберальний податковий .. кодекс. Український бізнес вимагає від влади лібералізації і дерегуляціі економіки. За останні 2 роки представники всіх гілок влади, більшості політичних сил багаторазово говорили і, напевно, ніхто не зможе порахувати скільки разів використовували слово "лібералізація", а на ділі відбувалося з точністю навпаки: Прем'єр-міністр Арсеній Петрович Яценюк публічно заявляв, що на рік припиняються перевірки бізнесу, і відразу після цього не тільки фіскальна служба, але всі контролюючі органи кинулися з перевірками до бізнесу. Філософія не тільки сьогоднішнього засідання робочої групи, але і в цілому сьогоднішніх реалій полягає якраз в тому, щоб раз і назавжди влада повернулася обличчям до власних громадян. Держава вимагає від своїх громадян неухильної оплати податків, закликає в армію, щоб захищати свою державу. Разом з тим вона повинна бути справедливою по відношенню до своїх громадян, встановлювати справедливі, прості і зрозумілі податки".

Популярні новини зараз
Банки будуть вибухати, а кришки - злітатимуть: в Україну завезли спецію, яку небезпечно додавати в консервацію Відстрочка не допоможе: ТЦК можуть відправити на ВЛК навіть з "бронею" - кого це торкнеться Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу Сивина - не перешкода: почалася активна мобілізація українців похилого віку, де знадобляться дідусі 60+
Показати ще

Читайте також: Після травневих свят долар та євро подорожчають

Коментуючи підсумки засідання, Ніна Южаніна вказала на те, що велика кількість асоціацій, організацій, в тому числі міжнародних, демонструють, що робочій групі вдасться розробити цивілізований план дій, який буде імплементований більшістю країн. "Законопроекти будуть виписані чітко і виключать будь-які двозначні тлумачення або використання однією з сторін в своїх корисливих цілях".