Поховані після трагедії на ЧАЕС у землі відходи змішалися з грунтовими водами, і ця суміш потрапляє в Дніпро.

Про це в ефірі радіостанції Голос Столиці зазначив представник "Атомпрофспілки" в Чорнобильській об'єднаній організації профспілки Микола Тетерін.

"Основна проблема в тому, що в зоні відчуження радіоактивні відходи, які утворилися в 1986 році в результаті аварії, були поховані без відповідної інженерної підготовки. Фактично вони були закопані в землю. Зараз вони залиті грунтовими водами, рівень яких піднявся. І в результаті грунтові води в 10-кілометровій зоні забруднені до рівня радіоактивних відходів. Тобто це вже не вода, а рідкі радіоактивні відходи. Вони повільно мігрують в бік річки Прип'ять, а потім виносяться в Дніпро. Тим самим створюють додаткову проблему забруднення питної води", - прокоментував ситуацію фахівець.

Читайте також: 5 тематичних подій до роковин Чорнобиля (афіша)

За його словами, рівень радіоактивного забруднення води в Дніпрі на сьогоднішній день не є високим, але перевищує доаварійний рівень забруднення в 15-20 разів.

Популярні новини зараз
Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило В Україні сигарети, алкоголь та паливо продаватимуть за новими правилами: що зміниться Кінець світу все ближче? Експерти знайшли лякаючий напис, який готує до гіршого: "До Землі наближається"
Показати ще