Її називали "леді ​​Ді", "королева сердець" і "народна принцеса". Її популярності заздрила сама королева Єлизавета II. Вона займалася благодійністю в таких масштабах, що кілька фондів названі її іменем. І загинула в автокатастрофі зовсім молода 31 серпня 1997 року. Портал "Знай.ua" зібрав 10 фактів про життя і смерті принцеси Діани.

1. У момент народження майбутньої британської принцеси раптово пролунали гучні оплески. Виявилося, що недалеко було поле для гольфу і гравцеві якраз вдалося одним вдалим ударом відправити м'яч у саму далеку лунку. Батьки Діани вважали, що це хороший знак.

2. У дитинстві Діана мріяла танцювати, серйозно займалася чечіткою і хотіла стати балериною. Але перешкодою на шляху до балетної кар'єри став високий зріст (178 см). Танці Діана не розлюбила і завжди робила це блискуче. Одного разу на прийомі в Білому домі вона показала свої навички чечітки в парі з американським актором Джоном Траволтою.

3. Батьки виховали Діану простою і скромною людиною. Незважаючи на своє шляхетське походження, в молодості вона не гребувала працювати нянею, вихователькою в дитячому садку або прибиральницею. Серед британських аристократів це велика рідкість.

4. Не дивлячись на те, що Єлизавета II вважала, що Діана не годиться в наречені принцу Чарльзу, її аристократичне коріння були серйозніше, ніж у самої королеви. Принцеса - прямий нащадок королеви Марії Стюарт, а серед інших її предків значиться навіть наш Володимир Великий.

Популярні новини зараз
Після оновлення даних у "Резерв+" можуть бути неприємності – за що прийдуть штрафи Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз "Київводоканал" звернувся до споживачів із важливим попередженням: що вимагають від кожного Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК
Показати ще

5. Весільна церемонія Діани і Чарльза, яку пізніше назвуть "Весіллям століття" і подивляться 750 мільйонів чоловік, не обійшлася без казусів і поганих ознак. Діана переплутала ім'я свого нареченого з ім'ям його батька, а Чарльз замість клятви "обіцяю розділити з тобою все, що мені належить" випадково заявив "обіцяю розділити все, що належить тобі". До речі, за наполяганням Діани з клятви нареченої прибрали обіцянку беззаперечної покори чоловікові. Вона була дуже сучасною жінкою.

6. При всій жвавості характеру і доброті, у Діани траплялися різкі перепади настрою. Люди, які працювали в її будинку, розповідали, що він могла раптово подарувати комусь із прислуги цінний подарунок, але могла і відчитати за найменшу помилку. Залежало це виключно від настрою.

7. В цілому принцеса була схильна до депресій і меланхолії. Вона сама якось зізналася в інтерв'ю, що двічі робила спробу самогубства. Причому під час другої спроби була вагітна.

8. Брак Діани і Чарльза взагалі не був щасливим. Принц не приховував свого роману з Каміллою Паркер Боулз (на якій згодом і одружився), а Діана за рік до загибелі зізналася пресі в тому, що у неї був зв'язок зі своїм інструктором з верхової їзди Джеймсом Хьюіттом. Розійшлися вони ще в 1992 році, але розлучилися тільки через чотири роки. Це, на жаль, біда багатьох аристократів, яким куди важче подати на розлучення, ніж звичайним людям.

9. Щодо загибелі принцеси Діани і її друга єгипетського кінопродюсера Доді аль-Файєда досі точаться суперечки. Висловлювалася навіть версія, що смерть принцеси в ДТП "замовила" сама британська королева. Але, швидше за все, все було куди прозаїчніше. У 2007 році екс-комісар Скотланд-Ярду лорд Джон Стівенс заявив, що в крові водія машини, в якій знаходилися Діана і Доді, відсоток алкоголю в три рази перевищував норму. Крім того, ніхто не був пристебнутий ременями безпеки. Так що, коли їх почали переслідувати папараці, водій просто не впорався з керуванням.

10. Найкраще про свої життєві пріоритети сказала сама Діана:

"Ніщо не приносить мені більшого щастя, ніж намагатися допомогти найбільш уразливим людям в суспільстві. Це мета і істотна частина мого життя - свого роду доля. Ті, хто знаходиться в тяжкому становищі, можуть зателефонувати мені. Я прибіжу, де б вони не були ".