Росія звернулася до Високого суду Лондона з позовом проти України. Вона вимагає стягнути "борг Януковича", розмір якого складає три мільярди доларів.

Про це повідомляє міністр фінансів РФ Антон Силуанов, передає ВВС. Росія вимагатиме відшкодувати у повному обсязі заборгованість по облігаціях. Крім цього, Україна повинна буде виплатити судові витрати. Мова йде про борг за випущеними наприкінці 2013 року українськими єврооблігаціями на три мільярди доларів, які викупила Росія.

"Ми багато разів заявляли про готовність обговорювати можливість двостороннього позасудового врегулювання питання погашення Україною своїх зобов'язань перед Росією" , - сказав російський міністр.

Читайте також: Блокування українських фур - новий виток торговельної війни

Сілуанов заявив, що "Київ мав погасити борг 21 грудня 2015 року, а 31 грудня сплив термін пільгового періоду врегулювання спору". Україна, за його словами, виявилася не готовою "вести переговори з врегулювання боргу в дусі доброї волі". Російський міністр вважає, що процес у Лондоні буде прозорим і відкритим, а вестиме його незалежний, авторитетний суд.

Нагадаємо, 17 грудня рада директорів МВФ визнав євробонди України, які викупила Росія, офіційним боргом країни. Наступного дня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про запровадження мораторію на його виплату.