Двоє росіян із чотирма дітьми попросили політичного притулку у Львові. Біженці вимушені були покинути батьківщину через свої релігійні та політичні погляди.

"Ми родом із Башкорстостану. У 2004 році мене із батьком та братом заарештували і засудили звинувативши у тероризмі, створенні злочинної групи. Усе через те, що ми є членами релігійної організації "Хізбут-Тахрір Аль-Ісламі". Коли звільнився у 2012 році із сім'єю виїхав в український Сімферополь. Не встигли там прилаштуватися, як півострів захопила, тому зібрали речі та втекли далі, до Львова", - розповів біженець.

Львівський окружний адмінсуд ознайомився із детальною інформацією щодо ісламської організації та її ідеології, після чого скасував рішення Державної міграційної служби у відмові цій родині надати статус біженців. Росіян визнали громадянами РФ, яким необхідний додатковий захист.

За минулий рік більше сотні росіян звернулися до ДМСУ із заявами на отримання статусу біженця або особи, якій необхідний додатковий захист.

"Під час військових дій між нашими державами в українських органах детально перевіряють правдивість мотивів російських біженців, оскільки вони часто не відповідають дійсності, - каже Максим Буткевич, співкоординатор проекту "Без кордонів". - Зараз на консультацію до нас приходить набагато більше громадян, ніж раніше. Передусім мешканці Північного Кавказку, російські правозахисники, медійники, активісти, які відкрито говорять про своє відношення до дій російської влади відносно України, бо бути в рідній країні їм небезпечно".

Популярні новини зараз

Українцям назвали обов'язкову умову для отримання 1000 грн за вакцинацію: з цим проблеми у багатьох

Тоня Матвієнко загнала Арсена Мірзояна додому одним знімком: біг, як ошпарений

Переможець "Холостячки" Андрій Задворний не повірив Златі Огнєвіч: "Жах, а не вибір"

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Показати ще

Ісламська партія "Хізбут-Тахрір" створена в 1953 році. Її мета - відтворення ісламської держави. Організація заборонена в Росії, Ізраїлі, кількох країнах Середньої Азії. У Німеччині заборонена її публічна діяльність за невизнання держави Ізраїль. У решті країн Європи і Америки партія діє легально і публічно.