Сестра української льотчиці Надії Савченко – Віра учора на своїй сторінці в соціальних мережах, розповіла, що у сестри погіршилися аналізи печінки. Її можуть перевести у міську лікарню. "Знай" звязався з Вірою та поцікавився – що зараз відбувається з українською полонянкою Надією Савченко.

Віро, наскільки погіршився стан Наді? Чи не катастрофічно це?

- Надя на межі, але тримається. Я не бачила її та не отримувала жодної інформації. У неї був російський правозахисник Ілля Новіков. Він мені розповів, що головний тюремний лікар Самсон Мадаян констатував, що аналізи печінки у сестри погіршилися. Але не сказав ні на скільки, не надав жодних результатів аналізів.

Чи правда, що Надю переводять до міської лікарні?

- Адвокати допускають таку можливість. І зараз придивляються до тих лікарень, куди теоретично можуть запроторити Надю. Так адвокати підстраховуються, аби Надю знову не сховали.

Популярні новини зараз

В українських супермаркетах посеред зими з'явилася черешня - 1.5 тисячі за кілограм і вже гниє: "Виглядає на 9.99"

22-річний хлопець згвалтував трансгендера, думаючи, що він жінка: не зупинило навіть зізнання

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Показати ще

Коли востаннє бачилися з сестрою?

- За останній місяць це було чотири рази. Два з них я бачила Надю через скло. Завтра ми з мамою литемо до Берліну, на зустріч з представниками різних політичних сил. Я буду переконувати, благати, розказувати про її невинуватість, представлю всі докази. 24 березня планую повернутися, а 25 полечу до Москви. Можливо, вдасться побачитися з Надею.

Як зараз тримається ваша з Надею мама?

- Вона страшенно переживає. Як і кожна мама за свою дитину. Але намагається не розкисати. Переконує, що розкисне, коли це все закінчиться.

Нещодавно у Києві був адвокат Наді Марк Фейгін з новими доказами невинуватості Наді. Як би Ви розцінили їх?

- Я називаю їх – докази мертвому у тому. що Надя не винна. Я знаю, що сестра не винна, світова спільнота про це знає. У нас є всі докази цього. Вдячна Маркові за його роботу. Він підключив астрономів, котрі визначили за падінням тіні від сонця час та місцеперебування Наді. Ми це давно знаємо і віримо у це.

Що кажуть російські правозахисники про доказову базу у справі?

Росія зараз перестрахувалася у доказовій базі. Якщо на Надю не вдасться повішати вбивство російських журналістів – їй інкримінують ще дві кримінальні справи. Наді почали інкримінувати незаконний перетин кордону. Але це дуже легко валиться. Вся справа в тому, що Надю везли через кордон шість автівок. Тобто. мінімум 6 осіб у курсі, що Надю вивезли силоміць. Їх може бути й 60 осіб. Варто лише підключити спецслужби, котрі б знайшли хоча б цих 6 осіб. Але Росії того не потрібно. Також для під страховки Наді інкримінують жорстоке поводження з полоненими. Але росіяни наскільки ліниві, що навіть не захотіли вияснити, що на момент взяття Наді у полон – ще не існувало батальону "Айдар", він тільки формувався. І сестра ну ніяким чином не могла виступати "карателем".

В інтернеті зявилося відео допиту сепаратистами Надії…

- Так, і його вже взяли в обробку правозахисники. Вже є один свідок – він із міста Лугутино, на його смартфон було знято допит Наді. Ми дуже сподіваємося. Що ця людина ще жива і зможе бути нашим свідком. Астрономи вже визначають по дорожніх знаках та тінях дерев і людей – де у коли це відео було зазняте. Тобто вся доказова база невинуватості Наді у нас вже є – я готова будь-кому її надати, хто ще сумнівається. Але… Як доказати це все Кремлю?