Мобілізованого киянина Дмитра Лиховія почав незаконно "пресувати" "Альфа-Банк". Банківські працівники надіслали Дмитрові листа у якому повідомили, що розіслали листи у посольства різних країн, аби ті посприяли невиїзду чоловіка за кордон до моменту виконання ним зобов'язань перед банком. Дмитро пояснює, що банк не мав на це права.

Альфа-Банк Україна — український банк, входить у російську приватну банківську групу "Альфа-Груп".

"Я маю валютний іпотечний кредит – придбав квартиру. – Розказав "Знай" Дмитро. – Придбана квартира – застава за кредитом. До мобілізації я був сумлінним платником".

У березні чоловіка мобілізували. Згідно законодавства він мав бути звільнений від платежів. Термін кредитних пільг, передбачених законами України, для Лиховія спливає лише 21 березня 2015 - через рік після мобілізації. Але за 16 днів до кінця терміну банк надіслав листа і попередив, що звернувся у посольства країн Євросоюзу, аби ті посприяли невиїзду чоловіка за кордон.

"Насправді заборгованість з мого боку перед банком відсутня, що засвідчила перевірка стану зобов'язань за кредитом за допомогою послуги Альфа-Банк Онлайн. І в самому листі з банку "кількість днів прострочки" двічі не вказана у шаблоні. Та навіть якби була прос рочка – я звільнений від платежів за кредитами та штрафних санкцій до кінця мобілізації з лав збройних сил". – Обурюється чоловік.

Популярні новини зараз

17-річний хлопець, який спалив прапор України, почув вирок суду: тепер юнак хоче в армію 

Злата Огнєвіч розповіла, що обрала не Андрія Задворного на шоу "Холостячка": "Я переконалася, що..."

Григорій Решетник зрадів фіналу "Холостячки" зі Златою Огнєвіч: "Нарешті маячня закінчиться"

У лісі під Львовом оселився безхатько, боляче дивитися: "Дружина померла, доньки вигнали"

Показати ще

Робота Дмитра пов'язана з частими відрядженнями за кордон. Так він заробляє кошти, у тому числі й для того, аби сплачувати кредит "Альфа-банку".

"Я розумію, що російський "Альфа-Банк" подібними листами залякує й очорнює не лише мене, а й багатьох інших військовослужбовців, які захищають Україну від російської ж агресії. Навіть якщо банк принесе вибачення - лист у посольства вже пішов - про це сповіщає сам банк. І я потрапив до "чорного списку" як злісний неплатник та фінансово неспроможна особа, що насправді не відповідає дійсності". – Каже Дмитро Лиховій.

Проблеми з Альфа-банком у чоловіка виникали й раніше. Так з перших днів мобілізації Дмитрові з дружиною довелося сперечатися з "Альфа-банком", аби той заморозив кредит на період мобілізації. Улітку цю "битву" з банком вдалося виграти лише завдяки небайдужим юристам-волонтерам, котрі підготували зразок листа у "Альфа-банк".

"Знай" звернувся до прес-служби "Альфа-банк Україна", де прокоментували ситуацію, що склалася.

"Альфа-Банк одним з перших запропонував кредитні канікули мобілізованим клієнтам. Нашому клієнту Дмитру Лиховію також доступна така опція. Проте, що за його кредитом діють кредитні канікули, Дмитрові у телефонному режимі було підтверджено співробітником банку. Лист, про який йдеться, направлено у зв`язку з тим що були порушені зобов'язання щодо страхування заставного майна. Згідно іпотечного договору, клієнт має забезпечити страхування застави за власний рахунок. У відповідь на звернення Дмитра, банк в індивідуальному порядку може надати подібне відстрочення платежу, канікули по страхуванню застави.

Щодо інформації про клієнта наданої у посольства, повідомляємо що така інформація банком не надавалася. Також звертаємо увагу на те, що з клієнтом дана ситуація була врегульована". – Повідомили нам у прес-службі банку.

Поведінка "Альфа-банку" очікувана, вважає Володимир Марченко, аналітик консалтингової компанії АФС.

"В Росії бізнес дуже пов'язаний із політикою, він відверто гне лінію Кремля. До вересня Україні надали зовнішніх позик та допомоги на 9 мільярдів доларів. Це найбільша сума за останні дев'ять років. Але ці всі гроші не допомогли, бо російські банки створили штучний ажіотаж на долари й розхитали курс. Прем'єр Яценюк лише язиком ненавидить Росію. Ні він, ні Гонтарєва із Нацбанку не розпорядилися закрити російські фінустанови".

Зневажливе ставлення до військових економіст помітив не лише в "Альфа-банку".

"У нашій банківській системі 25 відсотків російських банків. З січня-лютого вони починають тиск на військових. Інколи до бійців телефонують колектори й вимагають віддати борг. Потім виявляється, що колектори помилилися. Мені здається, що уряд прикриває російські банки, інакше пояснити їхнє існування в нас неможливо. Зараз наші військові мають певні пільги щодо сплати кредиту, подають документи для застосування пільг у банк. Тобто більшість фінустанов Росії тепер мають базу даних наших військових."