Косплей з відомої тільки у вузьких колах субкультури з часом перетворився на міжнародний феномен. Для одних це просто привід зайвий раз приміряти на себе образ героїв японських аніме, а для інших – захоплення, яке межує з божевіллям.

Саме поняття "косплей" виникло як скорочення від поєднання двох англійських слів: "costume play" або "костюмована гра".

Основоположником цього терміну вважають японського письменника Нобуюкі Такахасі. Його настільки надихнули учасники Всесвітнього конвенту наукової фантастики у 1984 році в Лос-Анджелесі, що він загорівся ідееєю започаткувати щось подібне.

Після повернення у Японію він почав просувати свою ідею середд тих, хто захоплюється аніме та мангами. Його почули і підтримали, і косплей набув у країні шаленою популярності.

В усьому світі молодь залюбки перевдягається у героїв японських аніме, намагаючись продемонструвати свою фантазію та можливості. Учасники косплея детально відтворюють образи, взяті за основу, спираючись на якісне відтворення костюма, макіяжу і додаткових атрибутів, характерних для обраного персонажа.

Популярні новини зараз
ТЦК почали вилучати права на блокпостах: адвокат пояснила, що потрібно робити Штрафи впаяють по-повній: податкова попередила про зміни з 1 серпня Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Показати ще

Читайте також: У Києві обрали найкращі косплеї (фото)

Костюм демонструється в дефіле з максимальним відіграванням. Одяг прихильники косплея шиють самостійно, але можуть і замовляти в ательє або купувати готовими . У Японії, наприклад, бізнес виробництва костюмів і аксесуарів для косплея поставлений на вельми широкий потік.

Свої образи косплеєри зазвичай демонструють або на тематичних фестивалях, або в серіях фотознімків.

Надзвичайно гарно в костюмах героїнь косплею виглядають представниці прекрасної статі.