На думку експертів, Державне бюро розслідувань (ДБР), днями анонсоване головним військовим прокурором України Анатолієм Матіосом, створюється для переслідування політичних опонентів нинішньої влади. З іншого боку, ДБР - це остання спроба застрибнути в потяг реформи силової системи, яку давно і так безуспішно домагається від України міжнародна громадськість.

"Всі інструменти, які створюються в даний час - будь то під егідою правоохоронної системи або іншими органами влади гранично політизовані і заточені під політичні замовлення, а отже позбавлені об'єктивності і здатності давати будь-які оцінки і результати. Тому Державне бюро розслідувань або будь-який інший інструмент, який буде подавати, як черговий інструмент з протидії злочинності, очищення суспільства, насправді буде вирішувати питання політичного порядку, в першу чергу - зводити рахунки з опонентами. Сьогодні в Україні пройшла повна узурпація влади президентом Порошенко і вся його команда працює в одному напрямку, тому створення будь-якого інструменту буде приречене на подібний розвиток подій", - підкреслив експерт ринку безпеки Сергій Шабовта.

У свою чергу, політичний експерт Андрій Золотарьов розповів, що Державне бюро розслідування фактично забере собі функції розслідування злочинів у прокуратури, а в перспективі ті ж функції відбере і у СБУ. Все це говорить про реформування правоохоронної системи України, яке так давно вимагала Європа, а саме створення спеціалізованого органу, в якому буде зосереджено функції слідства. В даний час просто намагаються надолужити упущені терміни. На пост голови ДБР найбільш очевидною є кандидатура Матіоса (головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, - Ред.).

Читайте також: Військова прокуратура зникне в процесі реформ

Нагадаємо, нещодавно завершився термін подачі документів для претендентів на директора Державного бюро розслідувань і його заступників. Цей орган вже охрестили - вбивцею прокурорського слідства, так як згідно з КПК повинен перебрати на себе цю найважливішу функцію, якої так дорожить прокуратура.

Популярні новини зараз

Учасниці "Холостяк 11" пустилися берега на побаченнях з Мішею Заливаком: "Такі с*чки"

Багатодітна мама Анастасія Приходько звернулася до Бога у важливе свято: "Прошу тільки одного"

Локдаун на травневі та Великдень: Ляшко пояснив, до чого готуватися українцям

Кароль "зганьбилася" на "Голос країни" і викликала гнів фанатів: "Тіна - розчарування дня"

Показати ще