Савченко відмовили в суді присяжних

поділитись
Всі жінки в російському суді тепер перед судом можуть запитувати колегію присяжних, але це не стосується тих, кого судять без подібного прохання раніше

Сьогодні в російському судочинстві відбулася важлива подія - Конституційний суд скасував норму кримінально-процесуального кодексу, яка забороняє жінкам вимагати суд присяжних.

Пріоритетом для Конституційного суду РФ став принцип юридичної рівності, а заперечення такої можливості свідчить про порушення прав людини. Але цікаво наступне - українському народному депутату Надії Савченко відмовили в суді присяжних. Глава суду Валерій Зорькін зазначив, що таке правило діє, якщо справу призначили до розгляду за участю колегії суддів.

"Якщо справа вже розглядається, як у випадку з громадянкою Савченко, вона не підлягає перегляду за участю присяжних", - додав він, передає Українська правда. У той же час Зорькін уточнив, що така пропозиція від захистку Савченко навіть не надходила.

У той же час адвокат Савченко Марк Фейгін у Twitter розповів про те, що разом з Миколою Полозовим і Іллею Новіковим подадуть скаргу до Європейського суду з прав людини у зв'язку з рішенням Конституційного суду Російської Федерації про право жінок на суд присяжних.

Читайте також: Звільнення Савченко вирішене - адвокат

Нагадаємо, що останнє слово Надії Савченко в російському суді відбудеться 3 березня. Після неї відразу виступить Марк Фейгін. Захист впевнений, що їх підопічну засудять, але звільнять шляхом політичних переговорів. Також є можливість обміну її на російських ГРУшників Олександра Александрова і Євгена Єрофєєва, які сьогодні не з'явилися в будівлю Голосіївського суду.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
глава Конституційного суду РФ Валерій Зорькін, російський суд, Савченко, суд присяжних
Вибір редакції, Суспільство
22.03.2018
Вибір редакції, Суспільство
22.03.2018
Три роки європейців годували порожніми обіцянками
0
0
18:10 22.03.2018
""Старий" запропонував кришувати нас, щоб у нас нічого не віджали "
0
0
18:03 22.03.2018
Постраждалих немає, але пошкоджений весь дах навчального закладу
0
0
17:45 22.03.2018
Лишатися більше не було сенсу
0
0
17:36 22.03.2018
Курцям доведеться платити набагато більше, причому дуже скоро
0
0
17:22 22.03.2018