Середній розмір хабара в Україні в 2015 році склав 40 тисяч грн. При цьому середня сума штрафу за хабарництво ледь перевищила позначку в 20 тисяч грн. Про це йдеться в дослідженні Transparency International Україна.

У 2014 році нечисті на руку чиновники брали в середньому 30 тис грн. Експерти відзначили, що зростання пов'язане з курсом долара. Загальна сума хабарів в 2015 році склала 19 млн грн. У 2014 - на 3 млн менше, повідомляє телеканал "24".

Також, згідно з дослідженням, лише п'ята частина чиновників (19%), яких судили за вимагання або отримання хабара, опинилася за гратами. За словами експертів, це дуже низький показник, враховуючи, що кожна частина статті 368 КК передбачає можливість позбавлення волі для хабарника.

Середній термін ув'язнення склав 4 роки 7 місяців. Як відомо, максимальний термін покарання за неправомірне збагачення становить 12 років в'язниці. Такого терміну за останні два роки не отримав ні один хабарник. "9% засуджених виправдали. 38% отримали випробувальний термін. Середній термін склав 2 роки 2 місяці. А 34% злочинців оштрафували - середня сума штрафу ледь перевищила 20 тис грн", - пояснюють в Transparency International.

Читайте також: Відкупитись від убивства коштує 30 тисяч доларів

Популярні новини зараз

Гола дружина "Холостяка" Добриніна Даша Квіткова сховала животик за простирадлом: "Ніхто не відніме"

Зірка "Жіночого кварталу" Лера Товстолес розкрила закулісся "весілля" Лесі Нікітюк: "Боже, наречена"

Юля "Зайка" зізналася, чи вільне її серце після фіналу "Холостяка": "Прийшов у формі"

Султан Сулейман з "Величного століття" стане багатодітним батьком, дружина Халіта Ергенча щаслива

Показати ще

Дослідження вказує на ще одну прикру тенденцію - чим більший хабар фігурує в кримінальній справі, тим більша ймовірність, що чиновник залишиться на волі. Також експерти визначили, що найбільше за корупцію в Україні засудили працівників правоохоронної сфери - 14% від усіх справ. На другому місці за рівнем корумпованості опинилася земельна сфера - 10%. А ось справ проти суддів виявилося небагато - всього 1%. "Ймовірно, це пов'язано не з низьким рівнем корупції в судовій сфері, а з тим, що розслідування судової корупції дуже рідко доходять до самих судів", - відзначають в Transparency International.